iPhone 12 Lansmanı Coronavirus Salgını Yüzünden Gecikebilir

Çin'deki Coronavirus salgını, bu yılın ilerleyen saatlerinde iPhone 12 lansmanı üzerinde etkili olabilir. Apple mühendisleri genellikle yeni iPhone'lar ve şirketin tedarik zinciri ortaklarıyla montaj süreci üzerinde çalışmak için yılın bu zamanında Çin'e uçma eğilimindedir.

iPhone 12 Lansmanı Coronavirus Salgını Yüzünden Gecikebilir

Bununla birlikte, Coronavirus salgını ve Çin'deki kapanma nedeniyle, Apple çalışanlarının ülkeye seyahatini “iş açısından kritik” durumlarla sınırladı. Apple mühendisleri genellikle yaklaşan iPhone'lar için şirketin en büyük üretim ortağı Hon Hai'nin mühendisleriyle yakın çalışıyor. Apple'ın Wistron gibi başka üretim ortakları olsa da, Hon Hai en gelişmiş üretim tesislerine sahip, bu yüzden yeni iPhone'ların üretimini idare ediyor.

Apple, Foxconn ile yeni iPhone'ları için yılın bu zamanında bir dizi prototip üzerinde çalışıyor. Mühendislik doğrulamasının geç aşamalarında ”. Foxconn, daha sonra her iki şirketten mühendisler tarafından test edilecek az sayıda üniteyi bir araya getirecek. Bu aşamadaki herhangi bir gecikme, Apple'ın yeni iPhone'ların seri üretimi için gerekli bileşen siparişlerine karar vermek için çok az zaman bırakacaktır.

Mühendislik doğrulamasının ardından, her iki şirketin mühendisleri yeni montaj çalışmaları kurmak için çalışıyor ve Mart ve Nisan aylarında deneme çalışmaları yapıyorlar. Bunu Nisan ve Mayıs aylarında yapılan son düzenlemeler takip ederek nihai üretim hattının Haziran ayına kadar hazır ve hazır olmasını sağlıyor.

Foxconn, Ay Yeni Yıl tatili sonrasında koronavirüs nedeniyle Shenzhen ve Zhengzhou fabrikalarının açılmasını ertelemek zorunda kaldı. Şirket, Şubat ayı sonuna kadar fabrikalarında üretimin en az yarısına devam etmeyi bekliyor. Hon Hai / Foxconn’un üst düzey yetkililerinin çoğu şu anda Taipei'den uzaktan çalışıyor ve henüz Çin'e dönmedi.

Apple ve Foxconn, mühendislerini mühendislik doğrulaması için dünyanın diğer bölgelerine uçurabilirken, süreç çok daha uzun sürecek.

“Bu mühendisleri başka bir yere uçurabilirsiniz, ancak o ortamda nasıl ürün ürettiğiniz hakkında bilgi var. Öğretilemez değil, ama taşınması zor bir şey ”dedi eski bir Apple mühendisi Anna-Katrina Shedletsky.