iPhone 12 Sızıntısı: 128GB Temel Depolama, 6GB RAM ile Gelen Pro Modelleri

Yeni bir büyük iPhone 12 sızıntısı. Bu kez, sızıntı Jon Prosser, iPhone 12 serisinin fiyatlandırma, depolama ve RAM yapılandırmalarını detaylı olarak açıkladı ve cihazların diğer önemli özelliklerini de ortaya koydu.

iPhone 12 Sızıntısı: 128GB Temel Depolama, 6GB RAM ile Gelen Pro Modelleri

iPhone 12 Özellikleri, Depolama Türleri
Daha ilkin detaylı olarak açıklanmış olduğu gibi, Apple iPhone 11'i iki farklı iPhone 12 varyantı ile değiştirecek. Bu, 5,4 inç OLED ekranlı 649 dolarlık bir varyantı ve 749 dolarlık fiyat etiketine haiz 6,1 inçlik bir varyantı içerir. Apple, OLED panellerine geçişin yanı sıra, monitörü çevreleyen çerçeveleri de azaltacaktır. Apple şimdiye kadar Samsung'dan OLED panelleri tedarik etti, sadece iPhone 12 için firma daha ucuz olacakları için BOE'den kaynak arıyor. Görünüşe göre bu cihazlardaki OLED panellerine "Süper Retina" adı verilecek. Cihazlar A14 Bionic çip, spor 5G bağlantısı ve 4GB RAM ile güçlendirilecek. Apple ek olarak cihazdaki temel depolama birimini 128 GB'a çıkaracak. Ayrıca, şirket cihazın 256GB'lık bir türünü de sunacak.

iPhone 12 Pro Ekran, Özellikler ve Depolama Çeşitleri

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max sırasıyla 6.1 inç ve 6.7 inç OLED ekrana sahip olacak. Daha ilkin sızdırılan Apple, her iki dünyanın da en iyisini sunmak için değişken yenileme hızına sahip cihazlarda 120Hz yenileme hızı paneli kullanacak: performans ve pil ömrü. Görünüşe bakılırsa Apple, kullanıcılara 60Hz yenileme hızına geçme seçeneği sunmayı düşünmüyor ve ek olarak, özelliğin henüz hazır olmadığını düşünüyorsa firmanın 120Hz yenileme hızı seçeneğini dönem dışı bırakma olasılığı da var. Yenileme hızı artışının yanı sıra, iPhone 12 Pro serisindeki Super Retina XDR paneller 10 bit renk derinliğini destekleyecek.

iPhone 12 Pro serisi ayrıca A14 Bionic çip ile güçlendirilecek ve 5G bağlantı özelliğine sahip olacak. 6GB RAM ve temel 128GB depolama alanı ile beraber gönderilecek. Apple ayrıca cihazın 256GB ve 512GB varyantları üstünde çalışıyor. Dizilim dört renkte sunulacak: Gümüş, Altın, Uzay Grisi ve yeni bir seçenek - Lacivert.

iPhone 12 Pro, 999 $ 'dan başlamış olacak ve iPhone 12 Pro Max 1.099 $' dan başlayacak.

Geçen ay süresince iPhone 12 sızıntıları oldu. Bununla birlikte, Appletüm dizideki çentik boyutunu azaltacak, Face ID'yi daha geniş bir görüş açısı üzerinde çalışacak halde geliştirecek, 5G ve 120Hz ekran etkisini azaltmak için pil kapasitesini artıracak ve daha fazlasını yapacak. Koronavirüs salgını sebebiyle iPhone 12 lansmanının piyasaya sürülmesinin söylentileri var, sadece diğer raporlar iPhone 12'nin lansmanı ve arkasından iPhone 12 Pro serisinin kademeli bir lansmanını göreceğimizi iddia ediyor.