iPhone, 2019'da Hindistan'da en hızlı büyüyen premium akıllı telefon oldu

iPhone XR, Apple'ın ülkede en hızlı büyüyen premium akıllı telefon markası olmasına yol açtı.

iPhone, 2019'da Hindistan'da en hızlı büyüyen premium akıllı telefon oldu

Hindistan'ın akıllı telefon sevkıyatları büyümeye devam ediyor ve 2019'da rekor bir seviyeye ulaştı. Ülke, uygun fiyatla% 29 artış gösterdi. Nedeni olduğu söylenen ana faktör, cömert yükseltme programlarıyla birlikte iPhone XR idi.

OnePlus, Hindistan'ın tüm takvim yılı için bir numaralı premium markasıydı ve yıllık% 28 sevkiyat artışı ile ülkenin premium mobil pazarının yaklaşık üçte birini oluşturdu.

Apple'ın iPhone'u geçen yıl en hızlı büyüyen premium akıllı telefon markasıydı. Counterpoint Research'e göre Apple yıllık yüzde 41 büyüme kaydetti.

Büyüme, Samsung'un Galaxy S10 Plus ve OnePlus 7 Pro tarafından takip edilen Hindistan'da bir numaralı ultra premium akıllı telefon modeli olan iPhone XR'deki önemli fiyat indirimleriyle desteklendi.

Samsung, satışlarda önemli bir düşüş gördü - premium pazarda yıldan yıla% 2.

Apple'ın Hindistan'daki büyümesi, şirketin Hindistan merkezli üretime yaptığı yatırımlarla ve Hindistan'ın Hindistan'da iş yapan uluslararası şirketlere uygulanan yaptırımları ile doğrudan ilişkilidir. Hindistan hükümeti, büyük uluslararası şirketlerin doğrudan ülkede iş yapması için bir ön koşul olan yerel tedarik gereksinimlerini gevşetmiştir.

Apple'ın durumunda geçerli olan en büyük kural değişikliği, ihracatın% 30 yerel tedarik kuralına sayılmasına izin vermektir. Esasen, Foxconn veya Wistron'un diğer ülkelere ihraç ettiği iPhone veya diğer Apple ürünleri% 30 kaynak kullanma emrinde sayılır.

Apple'ın iPhone XR'sinin tam ölçekli üretimi, Ekim 2019'da birkaç hafta süren deneme çalışmalarının ardından Foxconn'un Hindistan'ın Chennai yakınlarındaki fabrikasında başlamıştı. Foxconn başlangıçta iPhone üretimini Nisan ayında onaylayan aylarca gerekli resmi onaylar üzerinde müzakereleri izledi.

Apple montaj ortağı Wistron, Hindistan'daki üretim kapasitesini artırıyor ve firma tarafından ilk denemeden sonra ülkedeki üçüncü tesisi için üretimi artırıyor ve iPhone'lar en yeni operasyonun ana ürünleri olarak düşünülüyor.