iPhone 9 tanıtım tarihi 15 Nisan

Apple'ın düşük maliyetli iPhone'larını Mart 2020'nin sonuna kadar başlatmayı planladığı bildirildi, ancak plan COVID-19 durumu nedeniyle ertelendi. Şimdi, Cupertino merkezli şirketin Nisan ayında iPhone 9 serisini piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

iPhone 9 tanıtım tarihi 15 Nisan

Front Page Tech'ten YouTuber Jon Prosser'dan bir tweet'e göre Apple, dahili bir toplantıda 15 Nisan'da iPhone 9'u duyurmaya karar verdi. Ayrıca dahili toplantının dün gerçekleştiğinden ve iPhone 9 cihazlarının gönderilerinin 22 Nisan.

Jon Prosser'a inanacaksak Apple, perakende çalışanları seçmek için iMac'ler gönderiyor. Bu çalışanların evden çalışması istendi ve şirket, müşterilere çevrimiçi satış ve teknik destek sunmak için onları eğitiyor. Şirket büyük olasılıkla yeni iPhone'u bir basın etkinliği olmadan piyasaya sürecek ve sadece çevrimiçi bir lansman sırasında cihazları açacak.

Duyuru ve lansman tarihleri, Apple ürünlerinin geliştirilmesini ve Çin ve Hindistan'daki cihazların üretimini de etkileyen ölümcül virüs salgını nedeniyle değişebilir. Şirket Çin, ABD ve diğer ülkelerdeki perakende mağazalarını kapatmak zorunda kaldı.

İPhone 9'un iki ekran boyutunda olması bekleniyor: 4.7 inç ve 5.5 inç. IPhone 9 ve iPhone 9 Plus'ın bir Touch ID sensörü, Apple 13 Bionic işlemci, 3GB RAM, 64GB / 128GB depolama alanı, 12MP arkaya bakan kamera ve 12MP selfie kamera sunacağı bildiriliyor. IPhone 9'un 399 $, iPhone 9 Plus'ın ise 549 $ fiyatla satışa sunulacağı bildiriliyor.