iPhone ana ekranınızı kişiselleştirmek için WidgetSmith nasıl kullanılır?

Widgetsmith, cihazınıza kişiselleştirilmiş bir estetik kazandırmak için sahip olunması gereken uygulamalardan biridir.

iPhone ana ekranınızı kişiselleştirmek için WidgetSmith nasıl kullanılır?

Widgetsmith , Watchsmith , Sleep + + ve Pedometer + + gibi birçok popüler Apple Watch ve iPhone uygulamasının geliştiricisi olan David Smith'ten geliyor . Widgetsmith kavramı, iOS 14 ana ekranınız için özel ve kişiselleştirilmiş widget'lar oluşturmanıza olanak sağlıyor; işte nasıl çalıştığına birlikte bakalım.

Widgetsmith'in en son sürümünü App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS 14 ana ekran widget'ları için Widgetsmith

iPhone'unuzdaki Widgetsmith uygulamasında, aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı widget boyutu vardır: küçük, orta ve büyük. Her widget çeşitli bilgileri görüntüleyebilir ve farklı yazı tipi stilleri, renkleri, ton renkleri ve arka plan renkleri özelleştirilebilir.

Süreç inanılmaz derecede basit. Oluşturmak istediğiniz parçacığın boyutu için "Ekle" düğmesini tıklamanız ve ardından özelleştirmek için parçacığa dokunmanız yeterlidir.

Vermeniz gereken ilk karar, widget'in ana ekranınızda ne tür bilgiler göstermesini istediğinizdir. Widgetsmith'te bulunan veri kaynakları şunlardır:

  • Zaman
  • Tarih
  • Özel: Fotoğraf, Albümdeki Fotoğraflar, Özel Metin, Boş
  • Takvim
  • Hatırlatmalar
  • Hava
  • Sağlık ve Aktivite
  • Astronomi

Her veri türünde, seçtiğiniz veri türünü görüntülemek için çeşitli farklı seçenekler vardır. Oradan, yazı tipi stili, renk tonu ve arka plan rengi gibi ek özelleştirme seçeneklerine sahipsiniz. Sonuç, renkli ve estetik açıdan hoş veya arzu ettiğiniz kadar bilgi yoğunluğu olabilir.

Widgetsmith uygulamasında iOS 14 ana ekran widget'ını tasarladıktan sonra, ana ekranınıza geri dönebilir, tüm jiggle moduna uzun süre basabilir ve ardından sol üst köşedeki "+" simgesine dokunabilirsiniz. Uygulamalar listesinde Widgetsmith'i arayın, ardından oluşturduğunuz widget'ın boyutunu seçin.

iOS 14 ana ekranınızda, Widgetsmith'ten istediğiniz kadar widget kullanabilirsiniz. Widgetsmith boyutunu ana ekranınıza ekledikten sonra, uzun basın, "Widget'ı Düzenle" yi seçin ve Widgetsmith uygulamasında oluşturduğunuz birden çok tasarım arasından seçim yapmak için "Widget" seçeneğini seçin. Aslında, iOS 14 ana ekranınızdaki her widget, isterseniz Widgetsmith'ten gelebilir.

Widgetsmith ayrıca günün belirli bir saatinde ana ekranınızdaki pencere öğesini değiştirmenize olanak tanıyan zamanlı widget'ları da destekler. Örneğin, iş günü bitene kadar geçerli tarihi görüntüleyebilir, ardından Widgetsmith'in bir sonraki gün takviminizde neler olduğunu size göstermek için otomatik olarak pencere öğelerini değiştirmesini sağlayabilirsiniz.