iPhone Apple kimliği nasıl oluşturulur ? iPad Apple kimliği nasıl oluşturulur ?

Yeni iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı ayarlarken Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmeniz istenebilir. Apple Kimliğiniz yoksa aygıtınızı ayarlarken yeni bir Apple Kimliği oluşturabilirsiniz. Apple Kimliğinizi daha sonra App Store'da da ayarlayabilirsiniz.

iPhone Apple kimliği nasıl oluşturulur ? iPad Apple kimliği nasıl oluşturulur ?

Aygıtınızı ayarlarken Apple Kimliği oluşturma

 1. Parolanızı mı unuttunuz veya Apple kimliğiniz mi yok? seçeneğine dokunun.
 2. Ücretsiz Apple Kimliği Yarat'a dokunun.

 1. Doğum gününüzü seçip adınızı girin. İleri seçeneğine dokunun.
 2. Mevcut e-posta adresinizi kullanın'a veya Ücretsiz iCloud e-posta adresi alın'a dokunun.

Aygıtınızda App Store'u kullanarak Apple Kimliği oluşturma

 1. App Store'u açın ve profil resminize  dokunun.
 2. Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine dokunun. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud'dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

 1. E-posta adresiniz ile parolanızı girin ve ödeme yönteminizin fatura adresiyle eşleşen ülke veya bölgeyi seçin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.*
 2. Hüküm ve Koşullar ile Apple Gizlilik Politikası'nı okuyup Hüküm ve Koşulları kabul ediyorum'a dokunun. İleri seçeneğine dokunun.
 3. Adınız ile doğum gününüzü girin ve isterseniz Apple Güncellemelerine abone olmak için kutulara dokunun. Bu abonelik sayesinde Apple'ın en son haber, yazılım, ürün ve servisleriyle ilgili en güncel bilgileri alırsınız. İleri seçeneğine dokunun.
 4. Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından İleri'ye dokunun. Hiçbiri seçeneğini belirleyebilir ve Hiçbiri seçeneği görünmüyorsa veya bu seçeneği belirleyemiyorsanız ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Satın alma işlemi yapana kadar sizden herhangi bir ücret alınmaz. Ödeme bilgilerinizi daha sonra değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.
 5. Telefon numaranızı onaylayın. Böylece kimliğinizi doğrulayabilir ve gerektiğinde hesabınızı kurtarabilirsiniz. İleri seçeneğine dokunun.
 6. Apple'dan bir doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulama adımlarını izleyin. iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda bir e-posta hesabı ayarlamanız gerektiğinde ne yapacağınızı öğrenin.

E-posta adresinizi doğruladıktan sonra iTunes Store'a, App Store'a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Apple Kimliği oluşturma

Mac'inizde App Store'u kullanarak Apple Kimliği oluşturabilirsiniz. Windows PC kullanıyorsanız Windows için iTunes'u kullanarak Apple Kimliği oluşturabilirsiniz. Aygıtınızda Windows için iTunes yüklü değilse web'de Apple Kimliği oluşturabilirsiniz.

Mac'inizde Apple Kimliği oluşturma

 1. App Store'u açın.
 2. Giriş Yap'ı, ardından da Apple Kimliği Yarat'ı tıklayın. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud'dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

 1. Hüküm ve Koşulları okuyup kabul edin.
 2. Yeni Apple Kimliğinizi oluşturmak için formu doldurun. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
 3. Formu doldurduktan sonra Devam'ı tıklayın. Girdiğiniz e-posta adresinin zaten bir Apple Kimliği ile ilişkili olduğunu belirten bir ileti görürseniz buradaki yönergeler yerine mevcut Apple Kimliğini kullanma yönergelerini izleyin.
 4. Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam'ı tıklayın. Hiçbiri seçeneğini belirleyebilir ve Hiçbiri seçeneği görünmüyorsa veya bu seçeneği belirleyemiyorsanız ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Yalnızca satın alma işlemi yaptığınızda sizden ücret alınır. Ödeme bilgilerinizi daha sonra değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.
 5. Apple'dan bir doğrulama e-postası alıp almadığınızı görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulama adımlarını izleyin.

E-posta adresinizi doğruladıktan sonra, App Store'a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için yeni Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

Windows PC'inizde Apple Kimliği oluşturma

 1. Windows için iTunes'u açın. En son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.
 2. Bilgisayar ekranınızın veya iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğundan Hesap > Giriş Yap'ı seçin. Yeni Apple Kimliği Yarat'ı tıklayın.
 3. Hüküm ve Koşullar ile Apple Gizlilik Politikası'nı okuyun ve kabul edin.
 4. Yeni Apple Kimliğinizi oluşturmak için formu doldurun. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır. Form ayrıca hesabınızın korunması için güvenlik soruları da içerir.
 5. Formu doldurduktan sonra Devam'ı tıklayın. Girdiğiniz e-posta adresinin zaten bir Apple Kimliği ile ilişkili olduğunu belirten bir ileti görürseniz buradaki yönergeler yerine mevcut Apple Kimliğini kullanma yönergelerini izleyin.
 6. Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam'ı tıklayın. Hiçbiri seçeneğini belirleyebilir ve Hiçbiri seçeneği görünmüyorsa veya bu seçeneği belirleyemiyorsanız ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Yalnızca satın alma işlemi yaptığınızda sizden ücret alınır. Ödeme bilgilerinizi daha sonra değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.
 7. Apple'dan bir doğrulama e-postası alıp almadığınızı görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulama adımlarını izleyin.

Başka bir aygıtta Apple Kimliği oluşturma

Bir Apple TV, Android aygıtı, akıllı televizyon veya duraksız yayın aygıtında Apple Kimliği oluşturmak için, genellikle ekranda sağlanan adımları izleyerek tam adınızı, doğum tarihinizi, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı ve ödeme yönteminizi girersiniz. Apple Music ve Apple TV+ gibi servislere abone olurken ya da Apple TV uygulamasını indirirken bir Apple Kimliği oluşturmanız gerekir. Akıllı televizyonunuzda Apple TV uygulamasını ayarladıysanız ve bir Apple Kimliği oluşturmanız gerekiyorsa activate.apple.com adresine yönlendirilebilirsiniz.

Sorun yaşarsanız Apple Kimliğinizi web'de oluşturmak için aşağıdaki adımları izlemeyi deneyin.

 1. Apple Kimliği hesap sayfasına gidin ve Apple Kimliğinizi oluşturun seçeneğini tıklayın.

 1. Adınızı, doğum gününüzü, e-posta adresinizi ve parolanızı girip ödeme yönteminizin fatura adresiyle eşleşen ülke veya bölgeyi seçin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.*
 2. Güvenlik sorularınızı seçin ve Apple Güncellemelerine abone olmak isterseniz onay kutularını işaretleyin. Bu abonelik sayesinde Apple'ın en son haber, yazılım, ürün ve servisleriyle ilgili en güncel bilgileri alırsınız.
 3. Devam'ı tıklayın.

Web'de Apple Kimliğinizi oluşturduktan sonra, özelliği kullanmaya uygunsanız Apple'ın en yüksek güvenlik düzeyi olan iki faktörlü kimlik doğrulamaya yükseltebilirsiniz. E-posta adresinizi doğruladıktan sonra iTunes Store'a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için yeni Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.