iPhone değişim programı fiyatları kullanıcıları üzebilir

Yeni bir akıllı telefon almak herkes için heyecan vericidir. Eldeki cihazın ne yapılacağı konusunda ise kararsız kalınabiliyor. Bazı kullanıcılar markaların sunduğu değişim programını tercih ederken, bazı kullanıcılar da ikinci el satış yöntemine başvuruyor. Gelen haberlere göre iPhone değişim programı fiyatları, bu seçeneği tercih eden kullanıcıları üzebilir.

iPhone değişim programı fiyatları kullanıcıları üzebilir

iPhone değişim programı fiyatları için güncellemeye gidildi

Eldeki cihazdan kar etmek için değişim programına başvurmak, bazı kullanıcılar için kazançlı olabiliyor. Özellikle ikinci el satım ile uğraşmak istemeyen ve zamandan tasarruf etmek isteyen kullanıcılar, firmaların sunduğu yöntemleri tercih ediyor. Ancak iPhone değişim programı fiyatları, kullanıcıları üzecek bir gelişme yaşadı. Apple, değişim programı ile alınacak cihazların fiyatlarında azaltma yapmaya karar verdi.

İkinci el satış her ne kadar daha kazançlı olsa da, bu süreç ile uğraşmak istemeyen çoğunluk değişim programına başvuruyor. Apple’ın birçok cihazında ise fiyat değişikliğine gidildi. Önceden 600 dolardan kabul gören XS Max, değişiklik ile birlikte 500 dolardan kabul görecek. iPhone XS ise 500 dolar yerine 420 dolardan değişim programına katılabilecek. iPhone XR ise 370 dolar yerine 300 dolardan kabul görecek.

Diğer eski iPhone modellerinin kabul fiyatları ise ortalama 20 dolar ile 50 dolar arasında azalma yaşadı. Apple’ın fiyat azalması yaşayan cihazları sadece iPhone’lar ile kısıtlı değil. iMac Pro, 90 dolarlık bir azalış yaşayarak 4240 dolar yerine 4150 dolardan kabul görecek. iPad Pro değişim fiyatı ise 290 dolardan 220 dolara düşmüş durumda.