iPhone için en iyi Podcast uygulaması nedir? (2020)

iOS'ta podcast dinlemek söz konusu olduğunda, birçok harika seçenek var. Apple Podcast'ler uygulaması, her iOS cihazında senkronizasyonla birlikte gelir. Şüphesiz harika bir uygulama, ama en iyisi mi? İOS'ta, kullanıcıların sayısız üçüncü taraf seçeneği vardır. Bu makaledeki amacım, bazı önemli podcast uygulamalarını yıkmak ve hangisinin en iyi olduğunu belirlemek. İPhone için en iyi podcast uygulaması nedir?

iPhone için en iyi Podcast uygulaması nedir? (2020)

Apple Podcast'ler iPhone için en iyi podcast uygulaması mı?
Apple Podcasts, podcast uygulama pazarındaki baskın oyuncudur. Akıllıca kullanın, akıllı telefonlardaki en popüler podcast uygulamasıdır.

Bunun için çok iyi şeyler var. Her iOS cihazında yerleşik olarak bulunur. Ayrıca tvOS ve macOS için yerel bir uygulaması vardır. Apple Watch'ta, iPhone'unuzdan uzaktayken LTE üzerinden akışı desteklediğinden podcast'leri dinlemenin en iyi yollarından biridir. Yeni şovlar da tavsiye etmek harika bir iş. Keşke Apple Music'e benzeyen “sosyal” bir yönü de içermesini isterdim.

Genel tasarım doğrudan iOS'a sığar. Apple Music'e çok benziyor. Alt menüde Şimdi Dinle, Kütüphane, Göz At ve Ara'yı içerir. Şimdi Dinle, abone olduğunuz şovlardan tamamlanmamış podcast bölümlerini veya eklediğiniz bir defalık bölümleri gösterir.

Kütüphane, abonelik listenize eklediğiniz tüm şovların bir listesini gösterir. Göz at, Apple Podcast'ler dizininde öne çıkanlara, üst sıralara ve kategoriye göre göz atmanıza olanak tanır. Arama, belirli şovları aramanıza olanak tanır.

Senkronizasyon Apple Podcast'lerde iyi çalışır. İPhone'umdaki yeni bölümler Apple TV uygulamasını başlattıktan sonra 2-3 saniye içinde gösterecek. 1.5x veya 2x ses çalma yeteneğine sahiptir. Ben olsa 2x oynatma ve atlama bölümleri kullanırken zaman zaman hatalar içine koşmak.

Apple Podcast uygulamasının en bilinmeyen özelliklerinden biri “İstasyonlar” oluşturmaktır. Bu özellik Kütüphane bölümünün altındadır. Düzenle düğmesine dokunursanız, Yeni İstasyon seçeneğini görürsünüz. Bu özellik, Siri aracılığıyla tetikleyebileceğiniz podcast'leri birlikte gruplamanıza izin verir. The Daily ve Up First gibi birkaç sabah şovunu dinlerseniz, bunları bir “Morning News” istasyonunda gruplayabilirsiniz.

Genel olarak, bu uygulama son yıllarda çok fazla değişmedi. Apple'ın arkadaşları takip etme, bir şovun snippet'lerini paylaşma, oynatma hakkında daha fazla seçenek (ses yükseltme, akıllı hız, vb.), Şifre korumalı yayınlar ve sadece genel kararlılık gibi işlevler eklemeye yatırım yapmasını isterim. Spotify pazar payını artırmaya devam ederken, Apple umarım sadece özel içeriklere değil, aynı zamanda uygulamasına da yatırım yapacak.

MacOS, iOS, tvOS ve watchOS'ta varsayılan Apple deneyimini istiyorsanız Apple Podcast'leri kullanmalısınız. Diğer uygulamaların sunduğu bazı gelişmiş işlevlerden yoksundur, ancak kendine özgüdür. İPhone için en iyi podcast uygulaması mı? Varsayılan Apple deneyimini istiyorsanız, oldukça sağlam bir seçimdir.

Spotify

Spotify muhtemelen iOS'taki tüm podcast uygulamalarının ikinci en büyük pazar payına sahip. Müzik hizmetinin bir kullanıcısıysanız, podcast'ler için de neden kullanmak istediğinizi görebiliyordum. Diğer uygulamaların bazı özelliklerinden yoksun olsa da, çalma listeleri ve podcast bölümleriyle bazı heyecan verici şeyler yapıyor. İçeriğe yatırım yapmaya devam ettikçe, Ryen Rusillo şovunun Spotify'ın münhasır olup olmadığını veya Spotify'ın içerik kataloğunu daha önemli bir reklam geliri elde etmek için oluşturup oluşturmadığını görmek ilginç olacaktır.

Spotify iPhone için en iyi podcast uygulaması mı? Zaten premium bir aboneyseniz ve her şeyin tek bir uygulamanın içinde olmasını istiyorsanız, podcast'ler için Spotify'ı kullanmalısınız. Eksik olduğu önemli bir şey, kendi RSS feed'inizi ekleme yeteneğidir. Dizinde bir şov yoksa, ekleyemezsiniz.

Breaker

Breaker, son bellekte kullandığım daha yenilikçi podcast uygulamalarından biridir. Apple Podcast'lerde daha önce de belirttiğim gibi, podcast dinlemenin sosyal bir yönünü kaçırıyoruz. Breaker ile, ne dinlediklerini, abone oldukları yeni şovları ve en sevdikleri şovları görmek için arkadaşlarınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca dinlediğiniz şovlar hakkında yorum yapabilir ve arkadaşlarınız bunu görebilir. Size çok çekişli bölümler de gösterecek.

Eğer bir podcaster iseniz, şovunuzu dinleyen kişilerin sizi “takip edebilmeleri” ve daha fazla meşgul olmaları için şovunuzu “talep edebilir”. Bence bu, topluluğu daha da geliştirmenin harika bir yolu. Breaker ayrıca son zamanlarda podcast ana bilgisayarlarının Breaker içindeki podcast'lerinden gelir elde etme yeteneğini ekledi. Sevdiğim şovları destekleyebilmek istediğim için, Apple'ın Apple Podcast'lerin içindeki içerik oluşturucuları desteklemek için bir yol oluşturduğunu görmek isterim.

Breaker'ın genel tasarımı güzel. Her şeyin nasıl düzenlendiğini seviyorum. Bir podcast uygulamasının nasıl olması gerektiğini 2020 yeniden canlandırıyor gibi geliyor. Bir oynatma perspektifinden, şovları hızlandırmak için “sessizlikleri atla” seçeneğiyle 3 kata kadar hız içerir.

Breaker hakkında sevmediğim tek bir şey düşünemiyorum. Denediğim tüm uygulamalar arasında en eşsiz olanı. Mevcut tüm podcast uygulamalarından sıkıldıysanız, kesinlikle Breaker'ı kontrol etmelisiniz. App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Overcast

Bulutlu 2013 yılından beri faaliyet göstermektedir. Teknoloji podcast topluluğunda, bunun Apple Podcast'lerin dışındaki en popüler olduğunu iddia ediyorum. Overcast’in tasarımı, modern iOS tasarım standartlarını takip etmek arasında benzersiz bir denge kurar. Varsayılan renk şeması açık ve göze batmaz. Ana gezinme, aboneliklerinizi ve çalma listelerinizi daha da yönetmek için çalma listelerinizin, aboneliklerinizin ve düğmelerin bir listesini içerir.

Ana akıma getirdiği özelliklerden biri de trim susturma özelliğiydi. Overcast'ten önce, birkaç küçük uygulama bunu uyguladı, ancak Overcast ile nasıl çalıştığını tercih ediyorum. Akıllı Hız “bozulmadan ekstra hız almanın” bir yolu olarak tanımlanır. Akıllı Hız “konuşma şovlarındaki sessizlikleri dinamik olarak kısaltır. Sohbetler hala o kadar doğal ki, ne kadar fazla zaman kazandığınızı görene kadar açık olduğunu unutacaksınız. ” Belirli podcast'leri dinleyerek biraz zaman kazanmak isteyen ancak 1.5x veya 2x hızlarla gelen bozulmayı istemeyenler için Akıllı Hız mutlu bir ortamdır. Tüm şovlarınız daha kısa olacak, ancak dinleme kalitesinde herhangi bir fark söyleyemeyeceksiniz.

Voice Boost, ses seviyesini normalleştirmeyi ve araba veya uçak gibi gürültülü ortamlarda dinlemeyi daha kolay göstermeyi amaçlayan bir özelliktir. İdeal olmayan düzenleme içeren şovlar için, Voice Boost şovların dinlenmesini kolaylaştırabilir ve yakın zamanda sürüm 2'ye yükseltildi.

Voice Boost 2, yayın standartlarında ses yüksekliği normalizasyonu, ışık sıkıştırma ve EQ ve gerçek zamanlı olarak kaliteden veya pil ömründen ödün vermeden podcast'lerinize gerçek bir zirve ileri okuma sınırlayıcı uygulayan, mastering kalitesinde bir ses işleme hattıdır. İPhone SE'de% 1'den daha az CPU kullanımıyla çalışır.

Bulutlu, çoğu uygulama gibi, dizinine güç vermek için Apple Podcasts dizininden çekiliyor. Bulutlu'nun öne çıktığı yerlerden biri Şimdi Yürütülüyor ekranıdır. Deneyimlerimde kullanımı en kolay olanı bu. Notları hızlı bir şekilde görebilir, bölümleri değiştirebilir veya ses ayarlarını yapabilirim. Diğer harika özelliklerden bazıları klip paylaşımı (şov için snippet paylaşma) ve HomePod ve Sonos kullanımı için yararlı olan AirPlay 2 desteğidir.

Overcast ücretsiz olarak indirilebilir ve Şimdi Yürütülüyor ve Dizin ekranlarında (geliştirici tarafından satılan) reklamlar olacaktır. Reklamlar genellikle diğer şovlar içindir ve bunları faydalı buldum. Yıllık aboneliğe (10 $) abone olursanız, reklamları devre dışı bırakabilirsiniz. Abone olmanız halinde bir dosya yükleme seçeneği de alırsınız. Kendinizi YouTube'dan ders indirirken (ve MP3'e dönüştürürken) veya DRM'siz sesli kitapları dinliyorsanız bu özelliği seveceksiniz. Yüklediğiniz sesle Overcast’in tüm oynatma özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Overcast, App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Castro

Castro, abonelik yönetimine benzersiz bir yaklaşım getiriyor. Şovlara abone olursunuz, ancak şovları yönetmek için bir kuyruk sistemi kullanır. Yeni bölümler geldikçe, bir gösteriyi sıralamayı veya arşivlemeyi seçebilirsiniz. Günlük bölümleri olan şovları dinlerseniz bu özellik yararlıdır. Favori şovlarınız varsa, bunları otomatik kuyruğa ayarlayabilirsiniz, böylece asla kaçırmazsınız. Castro’nun kütüphane yönetimine yenilikçi yaklaşımını seviyorum. Yeni bölümlere ayak uydurmak için mücadele eden biriyseniz, Castro mükemmel bir seçim olacaktır. Diğer birçok uygulama gibi, farklı oynatma hızları ve kırpma sessizlikleri kullanma özelliğini de içerir (Castro Plus gereklidir).

Castro'nun özelliklerinden bir diğeri, iCloud Drive aracılığıyla MP3 dosyalarını içe aktarma yeteneğidir. Bu özellik DRM'siz sesli kitapları veya dersleri yandan yüklemenizi sağlar. Baktığım diğer uygulamalardan biri (Overcast) benzer bir işlevi destekliyor, ancak toplam dosya boyutunda 2 GB ile sınırlı (Castro Plus gerekli).

Castro ücretsiz olarak indirilebilir, ancak trim sessizliği, sesleri iyileştirme, gece modu, özel uygulama simgeleri ve daha fazlası gibi ek özelliklerin kilidini açmak için bir abonelik (yıllık 18,99 $) gerektirir. Castro’nun genel tasarımı benzersiz ve başarılı. Uygulamayı sürüm 1'den itibaren sürekli kullandım ve gelişmesini izlemeyi çok sevdim. Castro ayrıca parola korumalı özet akışları için destek içerir.

Castro App Store'dan indirilebilir.

Pocket Casts

Pocket Casts, herhangi bir uygulama olduğu sürece iPhone podcast uygulaması sahnesinde olmuştur. Öncülük ettiği özelliklerden biri, beslemelerinizi bir sunucuda depolamaktı, böylece yenileme hızlı ve pil ömrü üzerinde minimum etkiye sahipti.

Tasarım açısından, Pocket Casts sadece güzel. Yazı tipleriyle birlikte kullandığı renkleri çok seviyorum. Diğer birçok uygulama gibi, çoklu oynatma hızları, bir kesme sessizliği seçeneği ve bir ses yükseltme seçeneği içerir. Uygulamayı kullandığım yıllar boyunca, Pocket Casts'ın çalma listesi sistemi muhtemelen en sağlam ve en iyisi.

Apple Podcast'lerin dışında, Pocket Casts muhtemelen en iyi dizin düzenine sahiptir. Üçüncü taraf uygulamaların çoğu sadece Apple Podcasts dizin API'sından çekilirken, bunların nasıl düzenlendiği onlara bağlıdır. Pocket Casts 'dizini harika görünüyor ve yeni şovlar bulmayı kolaylaştırıyor.

Yerel bir macOS uygulaması olan bir iPhone uygulaması arıyorsanız, Pocket Casts en iyi çözümdür. MacOS uygulamasını, masaüstü seçenekleri için Apple Podcasts uygulamasından daha kolay bulduk.

Pocket Casts App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir ve Pocket Casts Plus, ücretsiz masaüstü uygulamaları, ses için bulut depolama alanı, yeni simgeler ve daha fazlasını ekler. Pocket Cast Plus, aylık 0,99 $ veya yıllık 9,99 $ 'dır.

iPhone için en iyi podcast uygulamasına sarın
Genel olarak, podcast uygulamaları için birçok harika seçenek var. Varsayılan bir Apple deneyimi istiyorsanız Apple Podcast'leri kullanın. Sosyal özellikler istiyorsanız, Breaker sizin için en iyi uygulama. En iyi genel ses deneyimini istiyorsanız, Overcast en iyisidir. Çok sayıda şova abone olursanız, Castro şu anda oynatılan listenizi yönetmenize yardımcı olabilir. Bir Android uygulaması veya mükemmel bir macOS uygulaması deneyimi istiyorsanız, Pocket Casts'a göz atın.

Peki, iPhone için en iyi podcast uygulaması nedir? Overcast ve Pocket Casts benim favorilerim ama yeni özellikler hakkında bilgi sahibi olmak için hepsinin arasında dolaşıyorum. Ben güçlü bir kullanıcıyım ve en güçlü kullanıcı özelliklerini sunuyorlar. Kırıcı, başka hiçbir uygulamanın dokunamayacağı sosyal özelliklere sahiptir. Castro’nun triyaj sistemi, aynı anda birçok şov izlemenize yardımcı olabilir. Tüm kullanıcı türleri için seçenekler vardır. Apple Podcast'lerden memnun değilseniz alternatiflere göz atın. Favorileriniz neler? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.