iPhone için Gmail, Google Meet Entegrasyonu'nu Aldı

Google, COVID-19 salgını kilitlenmesi sırasında tüketiciler tarafından bırakıldı ve meslektaşlarını, ailelerini ve arkadaşlarını aramak için Houseparty ve Zoom gibi uygulamaları tercih ettiler. Bu nedenle şirket, konferans görüşmesi sınırını artırmak için görüntülü arama hizmeti Google Meet'u geliştirmeye çalıştı ve şimdi Google Meet'u doğrudan Gmail uygulamasının içine getiriyor.

iPhone için Gmail, Google Meet Entegrasyonu'nu Aldı

Google, Google Meet'u Android ve iOS için Gmail uygulamasına entegre etti. Güncellenmiş uygulama ile, size e-posta yoluyla bir bağlantı gönderdiğinde Google Meet video konferans görüşmelerine katılabilirsiniz. Bugünden önce, Gmail'deki bir Google Meet bağlantısını tıkladığınızda, sizi derin bağlantılarla Google Meet uygulamasına yönlendirdi. Artık hizmet Gmail uygulamasına entegre edildiğinden Google Meet uygulamasını yüklemenize gerek kalmayacak.

Uygulama ayrıca uygulamanın altındaki Google Meet için özel bir sekme alıyor. Bu sekme, Google Takvim'deki tüm Google Meet toplantılarınızı gösterir. Ayrıca bir toplantı başlatmanıza, toplantıya bir bağlantıyı başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanır ve hatta toplantılar planlayabilirsiniz. Bu özellik şu anda kullanılamıyor ve önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulacak. Bu davetsiz misafir sekmesini Gmail uygulamanızın içinde istemiyorsanız, bunu da devre dışı bırakabilirsiniz.

Google, bu hizmetler tüm kullanıcı türleri için veya en azından Google’ın platformlarına yatırım yapanlar için el ele giderken Gmail ve Google Meet arasında yakın bir entegrasyon oluşturmaya çalışıyor. İnsanların iki ayrı uygulama arasında geçiş yapma yükünü ortadan kaldırmaktan daha fazlası, Google'ın daha fazla kişinin Google Meet'ın var olduğunu bilmesini ve video görüşmesi hizmeti için daha fazla kullanıcı kazanmasını istiyor gibi görünüyor.

İnternet hizmetleri devi, Google Meet'un web uygulamasında Gmail'e entegrasyonunu zaten başlattı. Google, Facebook ve Microsoft gibi Zoom’un inanılmaz başarısının peşinde. Şirket yakın zamanda 16 katılımcıyı görebileceğiniz karo benzeri bir düzen çıkardı. Diğer yandan Zoom, aynı anda en fazla 25 katılımcıyı gösterir. G Suite üyesi değilseniz Google Meet'u 60 dakikaya kadar ücretsiz kullanabilirsiniz.

Facebook, son birkaç aydır görüntülü arama pirzolalarını geliştiriyor ve şimdi Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Portal'a entegre olan Rooms adlı bir özellik yayınladı ve yakında WhatsApp'a geliyor.