iPhone için yeni Facebook uygulaması

Yeniden tasarlanan Facebook Messenger uygulaması şimdi iOS'ta kullanıma sunuluyor ve uygulamanın önceki sürüme göre iki kat daha hızlı ve önceki sürüme kıyasla boyutun dörtte biri olduğu söyleniyor. Artık App Store'dan indirebilir veya iPhone'unuzdaki eski sürümü güncelleyebilirsiniz.

iPhone için yeni Facebook uygulaması
iPhone için yeni Facebook uygulaması
iPhone için yeni Facebook uygulaması
iPhone için yeni Facebook uygulaması
iPhone için yeni Facebook uygulaması
iPhone için yeni Facebook uygulaması

Mark Zuckerberg, Facebook'taki gönderisiyle, şirketinin şu anda başlayarak büyük ölçüde yeniden tasarlanmış Facebook Messenger uygulamasını iOS'a sunduğunu açıkladı. Dahili olarak `` LightSpeed '' olarak adlandırılan anlık mesajlaşma uygulamasının yeni sürümünün, uygulamanın önceki sürümüne kıyasla dörtte biri ve iki katı daha hızlı olduğunu iddia etti.

Hikayeler ve sohbet konuları: Tüm uygulama şimdi sadece iki bölüme ayrılmıştır. Gitmiş o sinir bozucu chatbotlar ve oyunlar. Yine de reklamlar hala orada. Şimdi, uygulama çok daha hızlı ve unintrusive hissediyor. Ayrıca, iki temayı destekler: açık ve koyu. Bunları iPhone'un kullanıcı arayüzü temasına göre değişecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Yeni tasarım, Facebook'ta Ürünün eski başkanı olan Stan Chudnovsky'nin önderliğinde oluşturuldu. Daha önce, dağınık uygulama, oyunlar ve sohbet botlarından oluşan bir Keşif sekmesine sahipti.

Oyunlar arkadaşlarıyla oyun oynamak isteyenler için hala biraz eğlenceli olsa da, chatbot bölümü tamamen Facebook’un markalardan ve reklamverenlerden daha fazla para kazanma amaçlıydı. Chatbot bölümünde, markaların yeni içerik, yeni ürünler ve yapay zeka destekli müşteri hizmetleri sunmasına izin veren yapay zeka (AI) destekli botlar kullanıldı. Çok az insan onları kullandıktan sonra hepsi başarısız oldu.

Şirketin Anında Oyun platformu web'de ve ana Facebook uygulamasında hala mevcut, ancak Messenger uygulamasından kaldırıldı. Hikayeler bölümü, çok daha fazla insan odaklı ve kullanıcıların arkadaşlarının hayatlarında neler olduğunu görmelerini sağlayan şirketin kardeş platformu Instagram'dan biraz ilham aldı.

Yeni yeniden tasarlanan uygulama ilk olarak geçen yıl F8 geliştirici konferansı sırasında açıklandı ve şirketin Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi tüm platformlarındaki karmaşayı azaltma ve birlikte çalışabilir hale getirme planını da açıkladı. Şirket ayrıca Windows 10 için yeniden tasarlanmış uygulamaları ve macOS için bir Facebook Messenger uygulamasını ortaya çıkardı.

Bugün iOS'a sunulan Facebook Messenger uygulamasının yeniden tasarlanması önümüzdeki aylarda Android cihazlar için de yayınlanacak.