iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı bulun

Kayıp aygıtınız çevrimdışı durumda olsa bile Bul uygulamasını kullanarak yerini bulabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı bulun

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı kaybettiyseniz ya da aygıtınızın çalındığını düşünüyorsanız aşağıdaki adımlar aygıtınızı bulmanıza ve bilgilerinizi korumanıza yardımcı olabilir.

Kayıp aygıtınızda [Aygıtımı] Bul etkinse

Bul uygulamasını kullanarak aygıtınızı bulabilir ve aygıtınızı kurtarıp verilerinizi güvende tutmanıza yardım edebilecek ek önlemler alabilirsiniz.

  1. Web'de icloud.com/find adresinden giriş yapın veya başka bir Apple aygıtında Bul uygulamasını kullanın.
  2. Aygıtınızı bulun. Bul uygulamasını açın veya iCloud.com adresine gidip iPhone Bul'u tıklayın. Bir aygıt seçerek harita üzerinde aygıtın konumunu görüntüleyin. Aygıt yakınlardaysa sizin veya yakındaki birinin aygıtı bulmasına yardımcı olmak için aygıtın bir ses çalmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Kayıp Olarak İşaretle seçeneğini kullanın. Bu seçenek, bir parola kullanarak aygıtınızı uzaktan kilitlemenizi ve kayıp aygıtınızın Kilitli ekranında telefon numaranızı içeren özel bir ileti görüntülemenizi sağlar. Ayrıca aygıtınızın konumunu da takip eder. Apple Pay'e kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kart eklediyseniz, aygıtı Kayıp Modu'na aldığınızda aygıtta Apple Pay'i kullanarak ödeme yapma olanağı askıya alınır.
  4. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı polise bildirin. Polis aygıtınızın seri numarasını isteyebilir. Aygıtınızın seri numarasını bulun.
  5. Aygıtınızı silin. Kaybolan aygıtınızdaki verilere başkalarının erişmesini önlemek için aygıtı uzaktan silebilirsiniz. Aygıtınızı sildiğinizde, Apple Pay'e eklediğiniz kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar dahil olmak üzere bilgilerinizin tamamı aygıttan silinir. Ayrıca, Bul uygulamasını veya iCloud.com adresindeki iPhone Bul seçeneğini kullanarak aygıtı bulamazsınız. Sildikten sonra aygıtınızı takip edemezsiniz. Sildikten sonra aygıtı hesabınızdan çıkarırsanız Etkinleştirme Kilidi kapatılır. Bu, başka bir kişinin aygıtınızı açmasına ve kullanmasına olanak sağlar.
  6. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı kablosuz iletişim operatörünüze bildirirseniz operatörünüz aramaları, kısa mesajları ve veri kullanımını engellemek için hesabınızı devre dışı bırakabilir. Aygıtınız kablosuz iletişim operatörünüzün planı dahilinde garanti kapsamına alınmış olabilir.

Aile Paylaşımı'nı kullanıyorsanız aile üyelerinden biri diğer aile üyesinin kayıp aygıtını bulmasına yardımcı olabilir. Aile üyeniz kendi Apple Kimliği ile iCloud'a giriş yaparsa söz konusu Aile Paylaşımı hesabıyla ilişkili tüm aygıtları bulabilirsiniz.

Kaybolan aygıtınız Hırsızlık ve Kayıp Olaylarını Kapsayan AppleCare+ kapsamındaysa kaybolan veya çalınan iPhone'unuz için talepte bulunabilirsiniz.

Kayıp aygıtınızda [Aygıtımı] Bul etkin değilse

Aygıtınız kaybolmadan veya çalınmadan önce [Aygıtımı] Bul'u açmadıysanız aygıtı bulmak için bu özelliği kullanamazsınız. Bununla birlikte, verilerinizi korumak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Apple Kimliği parolanızı değiştirin. Apple Kimliğinizin parolasını değiştirerek başkalarının iCloud verilerinize erişmesini veya kayıp aygıtınızdaki başka servisleri (iMessage veya iTunes gibi) kullanmasını engelleyebilirsiniz.
  2. Aygıtınızdaki diğer internet hesaplarının parolasını değiştirin. Buna e-posta hesapları, Facebook ve Twitter da dahildir.
  3. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı polise bildirin. Polis aygıtınızın seri numarasını isteyebilir. Aygıtınızın seri numarasını bulun.
  4. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı kablosuz iletişim operatörünüze bildirin. Operatörünüz hesabı devre dışı bırakarak telefon aramalarını, kısa mesajları ve veri kullanımını engelleyebilir.

Kayıp bir aygıtı takip etmenin veya bulmanın tek yolu [Aygıtımı] Bul'u kullanmaktır. Kaybolmadan önce aygıtınızda [Aygıtımı] Bul etkinleştirilmediyse aygıtınızı bulabilecek, takip edebilecek veya işaretleyebilecek başka bir Apple servisi yoktur.