iPhone, iPad veya iPod touch'ta QR kod nasıl okutulur?

Temassız etkileşimler her zamankinden daha yaygın olduğundan, bir QR kodunu okumaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. İPhone , iPad veya iPod touch'ınızı kullanarak QR kodlarını nasıl okutacağınızı aşağıda anlattık.

iPhone, iPad veya iPod touch'ta QR kod nasıl okutulur?

QR kodu, kamera veya özel barkod okuyuculu cihazlar tarafından okunabilen iki boyutlu bir barkod türüdür. QR kodları genellikle web sitelerini başlatmak veya bir uygulama içindeki belirli eylemleri tetiklemek için kullanılır. Bazı QR kodları, kullanıcıların alternatif bir temassız ödeme şekli olarak benzin gibi mallar için ödeme yapmasına bile izin verir.

QR kodlarını okumak için iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı kullanabilirsiniz. Aslında, kamera uygulamanız bunu zaten yapıyor.

iPhone'da QR kod nasıl okutulur?

  1. Kamera uygulamasını açın
  2. Kameranızı bir QR koduna doğrultun
  3. Görünen açılır pencereye dokunun

iPhone Kamera uygulaması, QR kodlarını otomatik olarak algılar.

iosdestek.com'u açan bu QR kodu okutup deneyebilirsiniz. Telefonunuzun kamerasını bu QR koda tutmanız yeterlidir.

Kontrol Merkezinize özel bir QR kodu tarayıcı da ekleyebilirsiniz. Özel tarayıcı, kameranızın flaşını kodu aydınlatmak için ışık olarak kullanmanıza olanak tanıdığından karanlık ortamlarda QR kodlarını taramak için yararlıdır.

Kontrol Merkezine QR kod tarayıcı nasıl eklenir?

  1. Ayarları açın
  2. Kontrol Merkezine dokunun
  3. Aşağı kaydırın ve QR Kod Okuyucu'ya dokunun

Şimdi Kontrol Merkezinizi açtığınızda, QR koduna benzeyen küçük bir düğme olacak. Bir QR kodunu taramak istediğinizde bu düğmeye dokunun, otomatik olarak QR kodunda kodlanmış eylemi başlatır.