iPhone Şarj Girişi Nasıl Temizlenir ?

İPhone'unuzun şarj bağlantı noktası, uzun bir süre boyunca çok fazla toz ve lif toplamakla yükümlüdür. Yaşadığınız ortam, çalıştığınız ortam ve daha fazlası dahil olmak üzere bunun arkasında birçok neden olabilir. Telefonunuzu sakladığınız cep veya çanta özellikle kirliyse, şarj bağlantı noktasında çok fazla toz ve lif birikebilir. Kirli şarj bağlantı noktası, iPhone'unuzun aksesuarları kullanırken şarj olmamasına veya sorun yaratmamasına neden olabilir.

iPhone Şarj Girişi Nasıl Temizlenir ?

iPhone'un şarj portunun içine kolayca erişilemediğinden, temizlenmesi o kadar kolay değildir. İPhone'unuzun şarj bağlantı noktası kirliyse ve temizlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone'unuzun Şarj Bağlantı Noktası Nasıl Kirlenir?

iPhone'unuzun şarj bağlantı noktasının kirlenmesinin birkaç nedeni vardır. Yaşadığınız ve çalıştığınız yere bağlı olarak, toz parçacıkları ve tiftik kolayca limanın içine girebilir. Tozda bir gün dışarı çıkmak önemli olmasa da, aylar ve yıllar boyunca önemli bir etkisi olabilir. İPhone'unuzun şarj bağlantı noktasının kirlenmesinin bir başka yolu, onu kir içine atmanız veya sık sık çamur ve diğer toz parçacıklarına maruz bırakmanızdır. İPhone'unuzun şarj bağlantı noktasını kolayca tıkayabilirler.

Kirli Şarj Portu iPhone'unuzu Nasıl Etkiler?
Kirli bir Yıldırım bağlantı noktası, aksesuarların iPhone'unuza düzgün şekilde bağlanmamasına neden olur. Benzer şekilde, Yıldırım kablosu tam olarak uymayabilir ve iPhone'unuzun düzgün şarj olmamasına neden olabilir. Veya iPhone'unuzu PC'nize bağladığınızda veri aktarımının başarısız olmasına neden olabilecek gevşek bir bağlantı olabilir.

Bu ayrıca başka sorunlara da neden olabilir ve özellikle her yerde kullandığınız ve taşıdığınız için iPhone'unuzu her zaman temiz tutmanız önerilir.

iPhone Kirli Şarj Portu temizlemek için ne gerekir?

Tüm süreç için bir analog hava üfleyicisine (şimdi satın al), bir parça pamuk ve kürdan (şimdi satın al) gerekir. Şarj portunu temizlemek için herhangi bir sıvı kullanmayın, çünkü iPhone'unuza kalıcı olarak zarar verebilir. Bununla birlikte, temizlik amacıyla% 95 veya daha yüksek alkol kullanabilirsiniz, ancak bu gerçekten gerekli değildir. Aksi halde bol ışık alan bir yerde olduğunuzdan emin olun, Yıldırım konektörünü çevreleyen alanı düzgün bir şekilde göremezsiniz. Apple, iPhone'unuzda basınçlı hava kullanılmamasını önerir, bu nedenle bundan kaçının.

iPhone Şarj Portunu Temizle

Adım 1: iPhone'unuzu kapatın. Şarj portunu cihaz açıkken temizlemeye çalışmayın.

Adım 2: Bir kürdan ve bir parça pamuk alın. Pamuğu kürdan etrafına sarın ve şarj portuna yerleştirin. Kürdan portun içine vurulmamalıdır. Yavaşça ve istikrarlı bir şekilde yapın, aksi takdirde bağlantı noktasına zarar verebilirsiniz.

Adım 3: Girişi olabildiğince temizlemek için kürdanı hareket ettirin. Tüm kalan tozu yakalamak için kürdanı birkaç kez hareket ettirmeniz gerekecek.

Adım 4: Analog hava üfleyicisini sipariş ettiyseniz, şarj portunun içindeki havayı püskürtmek için kullanın. Bu, artık kalan tüm kalıntı tozu ve tiftiği temizleyecektir, ancak bunu birkaç kez yapmanız gerekebilir.

iPhone'unuzda kirli şarj bağlantı noktasıyla ne gibi sorunlarla karşılaştınız? Bu kılavuz iPhone'unuzun şarj bağlantı noktasının düzgün şekilde temizlenmesine yardımcı oldu mu? Bir yorum bırakın ve bize bildirin!