iPhone SE 2 üretimi için Apple tedarikçileri

Tayvan merkezli bileşik yarı iletken üreticileri, geçici olarak SE2 olarak adlandırılan yeni bir iPhone modeli için sevkiyat bileşenlerini yerine getirmek için hızlanıyor.

iPhone SE 2 üretimi için Apple tedarikçileri

San Francisco: Tayvan merkezli bileşik yarı iletken üreticileri, geçici olarak SE2 olarak adlandırılan yeni bir iPhone modeli için gönderi bileşenlerini yerine getirmek için hızlanıyor.

DigiTime, bu yeni gelişmelerin Apple'ın "iPhone SE 2" sinin önümüzdeki birkaç hafta içinde tam üretime hazır hale gelebileceğini ima ediyor.

Ayrıca, düşük maliyetli iPhone yoldayken, Apple, iPhone 12 geliştirmesinin Mühendislik Doğrulama Testi veya EVT aşamasına yardımcı olmak için Çin'e mühendis göndermeyi durdurdu.

Raporda ayrıca "iPhone SE 2", Win Semi tarafından üretilen VCSEL bileşenlerine sahip yapılandırılmış ışıklı 3D sensörler bulunacağını ve TSMC üyesi Xintec'in difraktif optik elemanları işleyeceğini öne sürüyor.

Son zamanlarda, ünlü sızıntı sahibi Evan Blass, Apple'ın bu yıl Mart ayında en çok beklenen düşük maliyetli iPhone'unu getirdiğini iddia etti.

Japon blog Mac Otakara'nın yakın tarihli bir raporunda, Cupertino tabanlı teknoloji devi Apple'ın iPhone 8'e benzer boyutta 5.4 inçlik bir iPhone piyasaya sürmeyi planladığı bildirildi.

Rapora göre, 5.4 inç iPhone, iPhone 8'e kıyasla çok daha büyük bir arka kameraya sahip olacak.

Ayrıca, CES'de sergilenen Apple tedarikçileri, iPhone üreticisinin iPhone 8'in güncellenmiş bir sürümü olarak Touch ID modellerinin yanı sıra Face ID modelleri geliştirebileceğini de yayınladılar.

Sözde iPhone SE 2'nin ilk modelinin daha hızlı bir A13 çipi ve 3GB RAM ile gelmesi bekleniyor.

İPhone SE 2 modelleri, anakart için iPhone 11'in sürümünde kullanılanla aynı teknolojiye sahip 10 katmanlı Substrat benzeri bir PCB (SLP) kullanacak.

Telefonun gümüş, uzay grisi ve kırmızı gibi üç renk seçeneği olacak.