iPhone veya iPad'de Sıcaklık Derecesi Sembolü Nasıl Yazılır ?

iPhone veya iPad'inizde sıcaklık için evrensel sembol olan derece (º) simgesini nasıl yazacağınızı hiç merak ettiniz mi? İtiraf etmeliyim ki, on yıldan fazla bir süredir iPhone sahibi olmasına rağmen bunu öğrendim. Ama arkadaşlarımla kontrol ettikten sonra, sadece ben değilim gibi görünüyor. Bu makalede, yerleşik klavyeyi kullanarak iPhone veya iPad'inizde sıcaklık derecesi sembolünü nasıl yazacağınızı göstereceğim.

iPhone veya iPad'de Sıcaklık Derecesi Sembolü Nasıl Yazılır ?

iPhone veya iPad'de Derece Sembolü Nasıl Yazılır
iPhone veya iPad'inizde derece simgesini yazmak için şu basit adımları izleyin:

  1. Yazarken, iPhone veya iPad klavyesindeki 123 sembolüne dokunun.
  2. Bu size sayı tuşlarını gösterecektir. 0 (sıfır) tuşunu basılı tutun.
  3. Bu, açılır menüdeki derece sembolünü gösterir. Parmağınızla ° sembolünün üzerine dokunun veya kaydırın ve derece sembolünü yazın.

Garip bir şekilde, Siri önerileri iPhone veya iPad'inizdeki sıcaklığa girerken derece sembolünü seçmeyi de kolaylaştırmaz.

Mac kullanıyorsanız, sıcaklık derecesi simgesini yazmak için Option + 0 (sıfır) veya Option + Shift + 8 tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Control + Command + Space klavye kısayolunu kullanabilir ve emoji menüsünü açabilir ve kullanmak için derece sembolünü seçebilirsiniz.

Eminim ki zaten bilen birçoğunuz bunun topal olduğunu düşünecek, ancak kaç iPhone kullanıcısının bunu nasıl yapacağını bilmediğine şaşıracaksınız.

Derece sembolünü nasıl yazacağınızı zaten biliyor muydunuz? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.