iPhone XR İncelemesi

iPhone XR İncelemesi

Apple firmasının geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlik doğrultusunda yeni modellerinin tanıtımını gerçekleştirmesi üç ayrı model üzerinden teknoloji severlerde hayranlık etkisi uyandırdı. Bu modeller arasında yer alan ve uygun fiyatlı iPhone almak isteyenlerin daha fazla ilgisini çeken iPhone XR, X modelinin devamı niteliğinde. iPhone XR incelemesi doğrultusunda cihaza dair pek çok teknik ve görsel özelliğin de ortaya çıktığı görülüyor.

iPhone XR Teknik Özellikleri

6.1 inçlik bir ekran boyutu üzerinden alıcısı ile buluşacak olan bu cihaz siyah, beyaz, mavi, sarı ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olacak. iPhone markasının yeni modeli olarak bilinen ve X harfinin yanına R harfi eklenerek satışa çıkarılacak olan bu modelin harfini Remedial kelimesinden aldığına dair firma yetkileri tarafından basına açıklama yapıldı. Touch ID özelliğinin hala devam ettiği bir model olarak Home tuşunun da yer alacağı bu modelde pek çok teknik donanım yer alıyor.

iPhone XR Satış Fiyatı

İncelemesi yapılırken pek çok teknik detayı bünyesinde barındıran ve yeni çıkan diğer iPhone modellerine göre daha uygun bir fiyat üzerinden satışa çıkarılacak olan iPhone XR modeli 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama alanlarına göre fiyat bazında değişikliğe uğrayacak. Satış fiyatının henüz belli olmaması ile beraber teknik özelliklere bakıldığı zaman diğer modellere oranla daha uygun bir fiyat ile satışa çıkması bekleniyor.