iPhone'a Gelecek Olan 117 Yeni Emoji

İPhone, iPad, Mac, Android ve diğer cihazlarda 2020'de gelecek olan yeni emoji resmi olarak ayarlandı. Emoji Sürüm 13.0'daki eklemeler arasında “İtalyan Eli” ninjaları, Transseksüel bayrağı, anatomik vücut parçaları, gözyaşı ile gülen yüz, gizlenmiş yüz, yeni hayvanlar, yiyecek, bebek besleyen ebeveynler ve çok daha fazlası var.

iPhone'a Gelecek Olan 117 Yeni Emoji

Emojipedia tarafından bildirildiği gibi, resmi olarak onaylanmış Emoji Sürüm 13.0 listesi bugün Unicode Konsorsiyumu tarafından yayınlandı ve bu yılın ilerleyen saatlerinde iPhone, iPad ve Mac gibi cihazlara gelecek 117 yeni emoji sunuyor.

Apple genellikle sonbaharda bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemelerine sahip yeni emojileri ekler.

Yeni emoji, daha fazla cinsiyet içeren seçenekler (Santa bile), kara kedi, kutup ayısı ve mühür gibi yeni hayvanlar, kabarcık çay, fondü ve tamale, anatomik vücut parçaları gibi daha fazla yiyecek ve içecek emojisi, anatomi bebek parçaları, gizlenmiş yüz, gözyaşı ile gülen yüz, Transseksüel bayrağı ve sembolü, yeni araçlar, bir bumerang, böcekler ve hatta ninjalar!

Yeni emojilerin bazıları, cinsiyet dahil seçenekleri artıran mevcut olanların varyasyonlarıdır:

Şu anda 2020 için onaylanan mevcut emojilerin varyasyonları, bir smokindeki bir kadın veya cinsiyet içeren bir kişinin yanı sıra cinsiyet açısından tarafsız bir kişi veya bir peçe içindeki bir adamı içerir. Bunlar, diğer onaylanmış emojilerle birlikte, bu yılın ilerleyen saatlerinde telefonlara gelecek.

Bu güncellemede ayrıca Mx adında  Noel Baba ve Bayan Claus için cinsiyet kapsayıcı bir alternatif bulunmaktadır. Baba. Bu ekleme, yönetim genelinde daha tutarlı cinsiyet seçenekleri kümesi oluşturma çabalarının bir parçası ve Emoji 12.1'in bir parçası olarak 2019'un sonlarında eklenen 138 yeni cinsiyet açısından tarafsız emojiyi genişletiyor.

İşte Emojipedia'dan 117 tanesinin nasıl görünebileceğine dair bir resim (son sürüm platforma göre değişecektir).