iPhone'da iOS 15 Yazılım Güncelleme Başarısız Hatası Nasıl Çözülür

iPhone'unuza iOS 15 güncellemesini yüklerken sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? “Yazılım Güncellemesi Başarısız Oldu: iOS 15 indirilirken bir hata oluştu” hatası mı oluştu? Yoksa güncelleme iPhone'unuzda görünmüyor mu? İşte iOS 15 güncellemesini iPhone'unuza yüklerken alabileceğiniz hataları düzeltmek için bazı olası çözümler.

iPhone'da iOS 15 Yazılım Güncelleme Başarısız Hatası Nasıl Çözülür

Aşağıdaki ipuçları, iOS 15'i veya gelecekteki işletim sistemi güncellemelerini iPhone'larına yüklerken bir sorunla karşılaştıklarında uygulayabilecekleri bazı yaygın düzeltmeler ve çözümlerdir.

İşte iPhone'unuzda görünmeyen iOS 15 güncellemesini düzeltmenin bazı yolları;

1. Tekrar Deneyin
Muhtemelen bunu zaten birkaç kez denediniz. Hata açılır penceresi göründüğünde, “Kapat” ve “Ayarlar” olmak üzere iki seçenekle karşılaşacaksınız. Hata mesajından çıkmak için Kapat düğmesine dokunun, birkaç dakika bekleyin ve ardından Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 15'i yeniden yüklemeye devam edin.

2. Daha Sonra Deneyin
Apple, tüm uyumlu iPhone ve iPad'ler için iOS 15 ve iPadOS 15'i kullanıma sunmaya başlarken, birçok kullanıcı güncellemeyi cihazlarında görmediklerini bildiriyor.

Milyonlarca iPhone/iPad sahibi iOS 15 güncellemesini cihazlarına yüklemeye çalıştığından, Apple sunucularındaki yükü yönettiği için bu yaygın bir durumdur. iPhone'unuz güncellemeyi alana kadar denemeye devam edebilir veya birkaç saat bekleyip tekrar deneyebilirsiniz.

3. Bilgisayarınızı Kullanarak iOS 15'e Güncelleyin
iOS 15 güncellemesi iPhone'unuzda görünmüyorsa veya indirme hızları çok yavaşsa güncellemeyi yüklemek için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken cihazınızı Mac/Windows PC'nize takmak, Finder/iTunes'u açmak ve Özet sekmesinden Güncelle düğmesine tıklamak.

4. iOS 15 Güncellemesini Manuel Olarak Kurun
Son çare olarak, iPhone'unuz için iOS 15 IPSW üretici yazılımı dosyasını manuel olarak indirebilir ve cihazınızı güncellemek için kullanabilirsiniz. Ürün yazılımı dosyasını indirmek için artık Apple sunucularına bağımlı olmadığınız için bu genellikle sorunu çözer.

Bunlar, güncellemeyi başarıyla indirip yükleyebilmeniz için cihazınızdaki iOS 15 Yazılım Güncelleme Başarısız hatasını düzeltmeye yönelik çözümlerden bazılarıdır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.