iPhone'da Varsayılan E-posta Uygulaması Nasıl Değiştirilir?

iOS 12, varsayılan iOS uygulamalarını iPhone'dan silme esnekliği getirdi.

iPhone'da Varsayılan E-posta Uygulaması Nasıl Değiştirilir?

Örneğin, bir görüşmede bir e-posta kimliğine dokunursanız, sistem sizden tercih ettiğiniz posta yerine varsayılan Posta uygulamasını kullanarak e-posta oluşturmanızı isteyecektir. Bu davranış şimdi iOS 14 güncellemesiyle değişiyor.

İPhone'daki Mail uygulaması hiçbir şekilde eksik değil, ancak mükemmel de değil. Ayrıca, seçeneklere sahip olmak her zaman iyidir. Bir Windows dizüstü bilgisayarınız veya Android tabletiniz varsa, iPhone'daki Mail'i kullanırsanız, bu cihazlarda aynı e-posta deneyiminin keyfini çıkarmanın bir yolu yoktur. Neyse ki, Apple fikrini değiştirdi ve kullanıcıların tercih ettikleri posta uygulamasını iOS 14 ile iPhone'da varsayılan uygulama olarak ayarlamalarına izin veriyor. İPhone'da varsayılan e-posta uygulamasının nasıl değiştirileceğiyle ilgili adım adım talimatlar. .

İPhone'da Varsayılan Posta Uygulaması Nasıl Değiştirilir

Şimdilik, özellik yalnızca Microsoft Outlook ve Spark Mail ile çalışıyor, ancak kullanmak istediğiniz herhangi bir üçüncü taraf e-posta uygulaması için adımlar aynı olacak - sadece bu özelliği desteklemek için güncellenmesi gerekiyor. İOS 14'te bu özellikten yararlanmak için tüm üçüncü taraf e-posta uygulamalarının önce güncellenmesi gerektiğini unutmayın.

Adım 1: iPhone'daki Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Aşağı Kaydırın Outlook > Saptanmış Mail Uygulaması

Bu kadar. Şu andan itibaren, iPhone'unuz varsayılan e-posta uygulaması olarak Microsoft Outlook'u kullanacak. Ayrıca herhangi bir görüşmedeki bir e-posta adresine dokunduğunuzda seçilen e-posta uygulamasını açacaktır.

Varsayılan e-posta uygulamasını değiştirme yeteneği, Apple'ın yalnızca çevrimiçi WWDC etkinliğinde duyurduğu birçok özellikten biridir. Şimdiye kadar keşfettiğimiz iPhone için 100'den fazla yeni iOS 14 özelliğine göz atmayı unutmayın .