Kasım ayına kadar duyurulacak ilk Apple Silicon Mac'ler; iPad farklılaştırma planları

Apple şimdiye kadar sadece ilk Apple Silicon Mac'lerin yıl sonuna kadar piyasaya sürüleceğini söyledi, ancak bugün yeni bir rapor Kasım ayına kadar açıklanacağını söylüyor.

Kasım ayına kadar duyurulacak ilk Apple Silicon Mac'ler; iPad farklılaştırma planları

Rapor ayrıca Apple'ın yarın duyurması beklenen yeni iPad Air'i çok daha pahalı iPad Pro'dan ayırma planlarını da gösteriyor ...

Bloomberg , çoğunlukla yarınki olaydan beklediğimizin bir özeti olan raporu taşıyor. Etkinlikte iPhone 12 lansmanıyapılmadığında ikiye katlanır.

Apple'ın etkinliği, açıklanmayacak olan yeni iPhone'lar için de dikkate değer olacak. Covid-19 salgını, bu yılın başlarında yeni 5G modellerinin son testlerini bozdu ve şirketin seri üretime başlama becerisini geciktirdi. Apple şimdi Ekim ayında dört yeni iPhone'unu duyurmayı planlıyor ve 2011'den bu yana en son iPhone duyurusunu işaret ediyor. Telefonlardan bazıları, 3 Kasım 2017'de satışa sunulan iPhone X'ten daha sonra bile gönderilebilir.

Bunun yerine beklediğimiz şey:

  • Apple Watch Series 6, kan oksijen monitörlü
  • Yeni düşük kaliteli Apple Watch modeli
  • İPad Pro ile aynı ince çerçevelere sahip yeni iPad Air
  • Apple One hizmet paketlerinin olası duyurusu

AirTag'lerin, daha küçük HomePod'un veya kulak üstü kulaklıkların piyasaya sürülmesiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ve bunların önümüzdeki ay iPhone etkinliğine kadar bekleyebileceğini öne sürüyor, ancak yarınki duyurulara bir veya daha fazlasının dahil edilmesi imkansız değil.

Kasım ayındaki ilk Apple Silicon Macs duyurusu

Rapordaki yeni bilgilerin ana parçası, yeni ARM destekli Mac'lerle ilgili tek bir cümle .

Kasım ayına kadar şirket, kendi çiplerine sahip yeni Mac bilgisayarları duyurmayı planlıyor. 

Bunun 'lansman' yerine 'ilan et' anlamına geldiği ve daha sonra duyurulma olasılığını açık bıraktığı ancak yalnızca Aralık ayında satışa çıkacağı unutulmamalıdır.

En son Apple Silicon Mac haberi, yeni cihazlar için yonga üretiminin 4. çeyrek lansmanı için planlanmış olmasıydı . Daha önceki bir raporda, ARM ile çalışan ilk Mac'lerden birinin , 15-20 saatlik bir hedef pil ömrü ile 12 inç MacBook'un yenilenmiş bir sürümü olacağı öne sürüldü  . Bu, bazılarımız için Magic Keyboard özellikli iPad Pro ile kafa kafaya rekabete girebilir .

iPad farklılaştırması

Apple'ın iPad Pro ile aynı form faktörüne sahip yeni bir iPad Air'i piyasaya sürmesi beklenirken, Apple'ın yeni cihazı çok daha pahalı olan kardeşinden nasıl farklılaştıracağı büyük bir soru oldu. Bloomberg’den Mark Gurman bu konuya biraz ışık tutuyor.

Salı için Apple, Mart 2019'da hattın yeniden lansmanından bu yana iPad Air için ilk güncellemesini de hazırlıyor. Yeni model, ana düğmeyi tüm ekran görünümüyle değiştirerek iPad Pro'ya benzer görünecek. Daha yavaş bir işlemci kullanacak ve iPad Pro'nun ProMotion ekranı gibi bazı özelliklerden yoksun olacaktır.

Tüketiciler, çalışmalarına ve evden öğrenmelerine yardımcı olacak aygıtlar ararken orta düzey yeni bir iPad Apple satışlarını artırmaya devam edebilir. Mevcut iPad Air, iPad Pro'nun 799 $ fiyatından çok daha düşük olan 499 $ 'a mal oluyor. İPad Pro'ya benzeyen ancak çok daha düşük bir fiyata bir tablet, yeni iPad Air'i sıcak bir tatil sezonu satıcısı yapabilir.

Pek çok iyi topuklu iPad alıcısı muhtemelen Pro'yu giriş seviyesi iPad üzerinden tasarımı için iç kısımlarından daha fazla satın alıyor, bu nedenle kişisel olarak yeni Air'in yeni varsayılan iPad olmasını bekliyorum - özellikle de uyumluysa Sihirli klavye. Ancak ProMotion ekranı, Apple'ın bazı profesyonel kullanıcıları daha pahalı modele itmesini sağlayacak ve elbette en büyük ekranı isteyenler tek seçenek olarak iPad Pro'ya sahip olacak.