Kayıp Bir Telefonu Bulmak İçin 'iPhone'umu Bul' Nasıl Kullanılır ?

Apple'ın ücretsiz iPhone bulucu ile telefonunuzu bulun

Kayıp Bir Telefonu Bulmak İçin 'iPhone'umu Bul' Nasıl Kullanılır ?

iPhone'unuz çalınırsa veya kaybolursa, Apple onu geri almanıza yardımcı olacak ücretsiz bir araç sunar. Telefonunuzu geri alamasanız bile, bir hırsızın kişisel verilerinizi almasını önlemek için aracı kullanabilirsiniz. Bu iPhone kurtarma aracına iPhone'umu Bul denir. iCloud'un bir parçasıdır ve bir harita üzerinde konumlandırmak ve bazı uzak eylemleri gerçekleştirmek için telefonun GPS ve internet bağlantısını kullanır.

Not: iPhone'umu Bul, iPhone 3GS ve daha yeni sürümlerin yanı sıra iPad, iPod touch (üçüncü nesil ve daha yeni) ve Mac'te iOS 5 ve üstü ile çalışır.


iPhone'umu Bul hizmetinin kaybolmadan veya çalınmadan önce cihazınızda ayarlanmış olması gerekir. Hizmet kurulduktan sonra, bir telefonu bulmak için iki yöntem vardır: iCloud web sitesini veya iPhone'umu Bul uygulamasını kullanın (telefonunuzu izlemek için herhangi bir iOS cihazında açın).

iPhone'umu Bul'u iCloud web sitesinden şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. iCloud.com adresini ziyaret edin ve iPhone'da oturum açmış aynı Apple Kimliği ile giriş yapın.

 1. Apple Kimliğinizle giriş yapan tüm cihazları aramak için iPhone Bul'u seçin.
 2. İPhone'umu Bul, haritayı yakınlaştırır ve yeşil bir nokta kullanarak cihazın konumunu gösterir. Haritayı yakınlaştırın veya uzaklaştırın ve Google Haritalar'daki gibi standart, uydu ve karma modlarda görüntüleyin.

 3. Haritada tüm cihazlarınızı görüntülemek yerine belirli bir cihazı bulmak için Tüm Cihazlar'ı ve farklı bir cihaz seçin.

 1. Haritada cihazı seçin, ardından ek seçeneklere sahip bir pencere görüntülemek için "i" simgesini seçin.

 2. Telefonunuzun ses çıkarması için Ses Çal'ı seçin. Cihazın yakında olduğunu veya birisinin cihazınızda olduğunu düşündüğünüzde bu seçeneği kullanın.

 1. Cihaz ekranını uzaktan kilitlemek ve bir şifre belirlemek için (cihazda bir şifre belirlememiş olsanız bile), Kayıp Modu'nu seçin. Bu, başka bir kişinin cihazı kullanmasını ve kişisel verilerinize erişmesini önler.
Not: Use Lost Mode to write a message that displays on the device screen. For example, enter a phone number so that the person who has the device can contact you.
 1. Telefonu geri alacağınızı düşünmüyorsanız iPhone'unuzu uzaktan silmek için iPhone'u Sil'i seçin. Telefondaki verileri silmek, iPhone'umu Bul ile gelecekte bulmanızı engeller.

Cihazı daha sonra geri alırsanız verilerinizi yedeklemeden geri yükleyin. 
 1. Cihazınızın hareket halinde olduğunu düşünüyorsanız, haritada telefonunuzu temsil eden yeşil noktayı seçin ve görüntülenen pencerede en son GPS verilerini kullanarak konumunu güncellemek için yuvarlak oku seçin.

iPhone'unuz Çevrimdışı ise Ne Yapmalısınız?
iPhone'umu Bul kurulmuş olsa bile, cihazınız haritada görünmeyebilir. Bunun nedenleri arasında cihazın şunlar olabilir:

 • Kapalı veya pil bitmiş.
 • İnternete bağlı değil.
 • Konum Servisleri devre dışı bırakıldı.

iPhone'umu Bul çalışmıyorsa, üç seçenek - Ses Çal, Kayıp Modu ve iPhone'u Sil - her zaman kullanılabilir. Cihazın internete bir sonraki bağlanışında seçtiğiniz seçeneği gerçekleştirmek için hangisini isterseniz kullanın.