Koronavirus'tan Etkilenen Apple Kartı Kullanıcıları Mart Ödemesini Faizsiz Atlamayı Seçebilir

Koronavirus salgını yaşamımızı mümkün olan her şekilde bozdu. Apple’ın üretim programı engellendi ve şirket Perakende mağazalarını kapattı. Ayrıca şirket çalışanlarına evden çalışma talimatı da verdi. Apple şimdi, koronavirüsten etkilenen Apple Pay müşterilerinin Mart ayı ödemelerini atlayabileceğini duyurdu.

Koronavirus'tan Etkilenen Apple Kartı Kullanıcıları Mart Ödemesini Faizsiz Atlamayı Seçebilir

Apple, bu tür müşterilere faiz veya herhangi bir ücret ödemeyecektir. Apple Card kullanıcılarının aşağıdaki gibi bir e-postaları var,

Hızla gelişen COVID-19 durumunun herkes için benzersiz zorluklar yarattığını ve bazı müşterilerin aylık ödemelerini yapmakta zorluk çekebileceğini biliyoruz. Apple Card, daha sağlıklı bir finansal yaşam sürmenize yardımcı olmaya kendini adamıştır. 

Programa “Müşteri Destek Programı” adı verilir ve müşterilerin programa erişmek için şirketle iletişim kurması gerekir. Apple Card kullanıcısı yardım programına katılmadan Mart ödemesini kaçırırsa yine de faiz ücreti ödemekle yükümlüdür. Bu arada, Apple Card kullanıcıları programa destek portalına giderek kaydolabilirler. Ayrıca, Apple temsilcisi kredi notunun etkilenmeyeceğinden emin olmuştu.

Birçok teknoloji endüstrisi ve finans kurumu, bir koronavirüsten etkilenenlere yardımcı olmak için bir program hazırladı. ABD'de Trump yönetimi, koronavirüs nedeniyle öğrenci kredisinden feragat edeceklerini açıkladı. Bu arada, İngiltere'deki bankalar ipotek ve kredi ödemelerini üç aya kadar erteliyorlar.

Koronavirus salgını, Apple, Google ve diğerleri gibi şirketleri yıllık etkinlikleri ertelemeye zorladı. Apple son zamanlarda 2020 WWDC'nin sanal bir olay olacağını duyurdu.