Linksys: HomeKit desteği önümüzdeki birkaç gün içinde Velop yönlendiricilerine geliyor

Linksys bugün, yakında Velop yönlendiricilerine HomeKit desteği eklemeye başlayacağını duyurdu. Belirli bilgiler net olmasa da, şirket yazılım güncellemelerinin “önümüzdeki birkaç gün içinde” başlayacağını söylüyor.

Linksys: HomeKit desteği önümüzdeki birkaç gün içinde Velop yönlendiricilerine geliyor

HomeKit News tarafından ilk tespit edildiği gibi, Velop sisteminiz güncellendikten sonra iOS'taki Linksys uygulaması, yönlendiricinizi Ev uygulamasına eklemenizi isteyecektir. Linksys, HomeKit'i kullanabilmek için tüm Velop düğümlerinizin üçlü bant olması gerektiğini açıklar:

Önümüzdeki birkaç gün içinde Velop sisteminize bir ürün yazılımı güncellemesi yapacağız. Sisteminiz güncellendikten sonra, Linksys uygulamasını bir sonraki açışınızda sizi Apple Home ile bağlantı kurmaya davet edecektir. Bu entegrasyonun çalışması için tüm Velop düğümlerinizin üç bantlı olması gerekir.

Bu, Linksys'in WHW0301, WHW0302 ve WHW0303 yönlendiricilerine veya Apple Stores'ta satılan Velop sistemine sahipseniz, HomeKit desteğinden yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Üç bantlı 3'lü WHW0303, Amazon'da 400 doların biraz altında.

Geçen yıl WWDC'de Apple, HomeKit'in yakında Eero, Linksys ve Charter Spectrum'dan gelen yönlendiriciler tarafından destekleneceğini duyurdu. Eero'nun desteği yakında görünmekle birlikte, şimdi Linksys, taahhütlerini takip eden ilk üretici olabilir.

HomeKit özellikli yönlendiricilerin birçok avantajı, güvenlik duvarı, aksesuarların güvenlik duvarını kapatabilme ve tüm ağınıza erişmesini önleme gibi olacaktır. Apple bunu “Ev aksesuarlarınızın ağ etkinliğini izleyerek ve güvenli olmayan bağlantıları önleyerek güvenliği artırma” yeteneği olarak tanımlıyor.

Bir Linksys Velop sahibiyseniz güncellemeyi ne zaman aldığınızı bize bildirin.

Güncelleme: Anlaşıldığı üzere Linksys, HomeKit desteğini başlatmaya hazır değil ve web sitesinde önümüzdeki günlerde yapılacak lansmanla ilgili ayrıntılar kazara gönderildi. Linksys'den şunları duyduk:

Linksys HomeKit özellikli yönlendiricilerin zamanlaması ve kullanılabilirliği konusunda yanlış bilgi bugün web sitemizde paylaşıldı. Bu özellikleri yakında pazara sunmaktan heyecan duyuyoruz…