Mac Başlangıç Sesi Nasıl Geri Getirilir ?

Apple’ın Mac başlangıç ​​sesi, yıllar boyunca şirketin bilgisayarlarının ikonik bir imzası haline geldi ve 2016'nın sonlarında, 2017 MacBook Air hariç tüm Mac'ler için kaldırıldı. Bugün eğlenceli bir gelişmede, Mac'inizin başlangıç ​​zil sesini geri getirecek keşfedilen kısa bir terminal komutu var.

Mac Başlangıç Sesi Nasıl Geri Getirilir ?

2016 yılında, başlangıç ​​zilini tutmak için keşfedilen benzer bir terminal komutu vardı, ancak Apple bunu çok kısa bir süre sonra kaldırdı.

Şimdi Apple, macOS Catalina ile gizli bir seçeneği geri getirdi. Bugün Twitter kullanıcısı @chaysegr, MacBook Pro'sunun ikonik zil sesiyle başlatıldığını gösteren bir video paylaştı. Mac'inize geri getirmek için çalıştırabileceğiniz terminal komutunu paylaştı:

sudo nvram StartupMute =% 00

Bu komutu Terminal'e yazın veya kopyalayıp yapıştırın, ardından return tuşuna basın (gerekirse parolanızı girin). Komutun gerçekten çalıştığını birkaç makinede doğruladık.

Kısa bir süre sonra, @tempaccountnull, “sudo nvram StartupMute =% 01” kodunun, zil sesini varsayılan hale dönüştürdüğünü keşfetti.