Mobil Dünya Kongresi 2020, Coronavirüsü endişeleri nedeniyle iptal edildi

Coronavirüsü salgını konusundaki endişeler nedeniyle geçen haftaki fuarda sergilenen en büyük şirketlerin birçoğunun ardından GSMA, Mobil Dünya Kongresi 2020'nin resmi olarak iptal edildiğini duyurdu…

Mobil Dünya Kongresi 2020, Coronavirüsü endişeleri nedeniyle iptal edildi

GSMA CEO'su John Hoffman, hem Bloomberg'e hem de Financial Times'a gönderilen e-postayla yapılan bir açıklamada, salgının etkinliği düzenlemeyi “imkansız” hale getirdiğini söyledi.

“Coronavirüsü salgını, seyahat endişesi ve diğer koşullarla ilgili küresel endişe, GSMA'nın etkinliği düzenlemesini imkansız kılıyor” dedi.

Financial Times muhabiri Daniel Thomas haberi ilk kez bildirdi.

Zaten katılmayacaklarını onaylayan şirketler arasında Amazon, Ericsson, Intel, LG, MediaTek, Nvidia, Sony, Vivo, Facebook, AT&T, Telus ve Nokia vardı.

Güncelleme: İşte GSMA'nın resmi açıklaması:

2006'da Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nin ilk baskısından bu yana, GSMA daha geniş ekosistemde endüstri, hükümetler, bakanlar, politika yapıcılar, operatörler ve endüstri liderlerini bir araya getirdi.

Bugün Barselona ve ev sahibi ülkede güvenli ve sağlıklı bir ortam göz önüne alındığında, GSMA MWC Barcelona 2020'yi iptal etti, çünkü koronavirüs salgını, seyahat endişesi ve diğer koşullarla ilgili küresel endişe, GSMA'nın etkinliği düzenlemesini imkansız kılıyor.

Ev Sahibi Şehir Tarafları bu karara saygı duyar ve anlarlar.

GSMA ve Ev Sahibi Şehir Tarafları birlikte çalışmaya ve MWC Barcelona 2021 ve gelecekteki baskılar için birbirlerini desteklemeye devam edecekler.

Şu anda sempatilerimiz Çin'de ve dünyanın her yerinde etkilenenlerle ilgilidir.