Scope Mart 2021'de Kapatılıyor

Twitter, bağımsız canlı yayın hizmeti Periscope'u Mart 2021'de resmi olarak kapatıyor, ancak temel yeteneklerini Twitter Live aracılığıyla sunmaya devam edecek.

Scope Mart 2021'de Kapatılıyor

Mikroblog platformu 2015 yılında Periscope'u satın aldı ve canlı yayın hizmeti sonunda aynı yıl Yılın Apple Uygulaması ödülünü kazandı. Ancak beş yıl sonra Twitter, Periscope'un sürdürülemez hale geldiğini söylüyor.

Twitter bir blog gönderisinde "Geçtiğimiz birkaç yılda, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamayı destekleme maliyetinin yalnızca zamanla artmaya devam edeceğini biliyoruz," diye yazdı .

Twitter, Mart 2021'de bağımsız Periscope uygulamasını tamamen kapatacak. Bu arada, mevcut kullanıcıların, kullanıcılar tarafından verilen ipuçlarını nakde çevirebilecek yayıncılar olmaları için yeni kayıt işlemlerini ve kolaylaştırma gereksinimlerini de devre dışı bırakıyor.

Periscope web sitesi öldükten sonra, geçmiş yayınların salt okunur bir arşivi haline gelecek. Kullanıcılar ayrıca kendi verilerinin ve video kliplerinin tam bir arşivini indirme fırsatına da sahip olacaklar.

Bahsedildiği gibi, Twitter, ana Twitter uygulamasında bulunan Twitter Live özelliğine "Periscope'un temel yeteneklerinin çoğunu" tanıttı.