Sesli sohbetler için yeni Clubhouse benzeri özelliklerle güncellenen iOS için Telegram

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram bugün sesli iletişime odaklanılarak güncellendi.

Sesli sohbetler için yeni Clubhouse benzeri özelliklerle güncellenen iOS için Telegram

iOS için Telegram'ın en son sürümü, uygulamanın Sesli Sohbetler özelliğinin yeni bir sürümünü bir dizi iyileştirme ile birlikte getiriyor.

Telegram ilk olarak Aralık ayında sesli sohbetler için destek sundu ve bugünün güncellemesi , işlevselliğin 2.0 sürümünü tanıttı. Buradaki ilk önemli değişiklik, kanalların ve genel grupların yöneticilerinin artık "milyonlarca dinleyici için" sesli sohbetler düzenleyebilmesidir.

Bu özellik Clubhouse ve Twitter Spaces'a çok benzer. Sesli sohbet için genel bir bağlantı oluşturabilir, ardından bunu diğer kişilerle paylaşabilir ve onları sesli sohbete katılmaya davet edebilirsiniz. Telegram açıklıyor:

Kanalların ve genel grupların yöneticileri artık milyonlarca canlı dinleyici için sesli sohbetlere ev sahipliği yapabilir. Herkese açık grupların ve kanalların yöneticileri artık sesli sohbeti hemen açan davet bağlantıları oluşturabilir. Konuşmacılar ve dinleyiciler için ayrı bağlantılar oluşturulabilir. Bu şekilde, katıldıklarında önemli misafirlerin sesini açmanız gerekmeyecek - ve onlar, yaklaşan sohbeti topluluklarına tanıtmak için farklı bir bağlantı kullanabilirler.

Sesli Sohbet başlatmak için, yönetici olduğunuz herhangi bir grup veya kanalın profilini açın, (⋮) veya (⋯) öğesine dokunun ve Sesli Sohbeti Başlat öğesini seçin.

Güncelleme ayrıca konuşmaları kaydetme desteği de getiriyor. Yöneticiler artık onları daha sonrası için kaydetmek üzere sesli sohbetlerden ado kaydedebilir ve ardından onları tekrar dinlemek için sohbeti kaçıran kişiler için yayınlayabilir. Telegram, kaydedilmekte olan sohbetlerin başlıklarının yanında kırmızı bir ışıkla işaretlendiğini not eder.

Bu yeni sesli sohbet platformunu tamamlamak için Telegram'ın başka değişiklikleri de var:

Katılımcıların sesinin kapatıldığı sohbetlerde, dinleyiciler ellerini kaldırmak ve konuşmak istedikleri yöneticileri uyarmak için dokunabilirler.

Biyografi metniniz, uzmanlığınızı, ilgi alanlarınızı veya biraz kendinizle ilgili ayrıntıları detaylandırmak için kullanabileceğiniz katılımcılar listesinde artık görülebilir. Bu bilgiler, yöneticilerin sorularınız veya yorumlarınız için iyi bir alan bulmasına yardımcı olabilir.

Bir kanala sesli sohbete girerken, kullanıcılar kişisel hesaplarıyla katılma veya kanallarından biri olarak görünme seçeneğine sahiptir. Ünlüler ve tanınmış kişiler, kişisel hesaplarına çok fazla dikkat çekmekten kaçınmak için bunu kullanabilir.

Telegram'ın en son sürümü şimdi App Store'da ücretsiz bir güncelleme olarak mevcuttur. Ayrıca diğer hata düzeltmelerini ve performans iyileştirmelerini de içerir.