Sızıntı: 2020 iPad Pro, İşlerde Yeni Apple TV Uzaktan Kumandası olan ToF Sensörü ile Gelecek

Sızan iOS 14 kodu, Apple'ın iPad Pro, iPhone 9 ve AirTags dahil olmak üzere yaklaşan donanımı hakkında ayrıntıları ortaya çıkardı.

Sızıntı: 2020 iPad Pro, İşlerde Yeni Apple TV Uzaktan Kumandası olan ToF Sensörü ile Gelecek

2020 iPad Pro
Sızan iOS 14 dahili kodu, arkada dört kameralı bir sistemle gelecek olan yaklaşan iPad Pro serisine işaret ediyor. Bu, normal bir geniş açılı sensör, ultra geniş açılı bir atıcı, bir telefoto sensörü ve bir 3D ToF sensörü içerir. Apple, iPad Pro'ya ilk kez bir telefoto ve ultra geniş açılı atıcı ekleyecek. Kurulum muhtemelen Apple'ın iPhone 11 Pro'da kullandığı kurulumla aynı olacaktır. Apple'ın iOS 14'ün bir parçası olarak geliştirdiği yeni AR uygulamasının bu ToF sensöründen faydalanması muhtemeldir. 2020 iPad Pro serisini çevreleyen önceki söylentiler de bir ToF sensörü ile gelen tabletlere dikkat çekti.

iPhone 9
iOS 14 kodu, iPhone 9'un bazı özelliklerini de detaylandırdı, ancak hiçbiri yeni değil ve daha önce sızan şeyleri tekrarlıyor. iPhone 9, NFC'nin eklenmesi sayesinde Touch ID'ye ve Express Transit özelliklerine sahip olacak. İOS 14'teki iPhone 9 ile ilgili ayrıntılar, Apple'ın işletim sistemini herkese açık bıraktığında Eylül ayında cihazı başlatacağı anlamına gelmiyor. Telefonun bu ay içinde iOS 13.4 ile birlikte piyasaya sürülmesi muhtemeldir.

Yeni Apple TV Kumandası
Apple, yeni bir Apple TV üzerinde çalışmanın yanı sıra yeni bir Apple TV uzaktan kumandası üzerinde de çalışıyor. Hangi değişiklikleri veya iyileştirmeleri paketleyeceği belli değil. Mevcut uzaktan kumandanın birçok Apple TV sahibi tarafından eleştirildiği göz önüne alındığında, herhangi bir gelişme memnuniyetle karşılanacaktır.

AirTags
Son olarak, iOS 14'teki kod, Apple'ın yakında değiştirilebilen bir pile sahip olan Döşeme benzeri izleyici AirTag'lerine işaret ediyor. Kullanıcılar ayrıca AirTag'leri iPhone veya iPad'lerinden toplu olarak kurabilecekler. AirTag'ler hakkında daha fazla ayrıntı, bugün bir tornavida kullanarak açıldıktan sonra erişilebilen CR2032 pili kullanmaları da dahil olmak üzere bugün daha erken sızdı.


Apple'ın AR amaçları için iPad Pro'da bir ToF sensörü paketlemesiyle ilgili düşünceleriniz nelerdir? Şirketin bu yıl AR ile ne yapacağını merak mı ediyorsunuz? Bir yorum bırakın ve bize bildirin!