Söylenti: 14 inç MacBook Pro'nun 2021'de Lansman Yapılabilir

Apple'ın yeni 13 inç MacBook Pro duyurusu, söylentiler 14 inç ekranlı bir makine piyasaya sürdüğünü işaret ettiğinden beri birçok şeyi hayal kırıklığına uğrattı. Bunun yerine, Apple aynı ekran boyutunu korudu ve sadece makinenin özelliklerini yeni Intel 10. nesil işlemcilere ve tüm modellerde daha fazla RAM ve temel depolama alanına çarptı.

Söylenti: 14 inç MacBook Pro'nun 2021'de Lansman Yapılabilir

Yaklaşan birçok Apple ürününün ayrıntılarını daha önce doğru bir şekilde sızdırtan bir Twitter hesabı, önümüzdeki yıl 14 inç MacBook Pro'nun piyasaya sürülmesine işaret ediyor. Mini LED ekran kullanan 14 inç MacBook Pro'nun söylentileri var. Apple'ın ilk Mini-LED ürününün piyasaya sürülmesini 2021'in başlarına kadar iten söylentileriyle birlikte, şirketin önümüzdeki yıl 14 inç MacBook Pro'yu piyasaya sürmesi kesinlikle mümkün görünüyor.

 

 

14 inç MacBook Pro'nun yanı sıra Apple, Mini LED ekranlı bir dizi diğer ürün üzerinde çalışıyor. Buna 5G bağlantılı 12,9 inç iPad Pro, iPad Air ve hatta 16 inç MacBook Pro da dahildir. Mini-LED ekranlar LCD panellerden daha ince ve daha hafiftir ve OLED ekranların daha yüksek parlaklık seviyeleri ve renk doğruluğu dahil tüm avantajlarını sunar. Ayrıca daha iyi kontrast, renkler ve daha fazlasını sunar.

Apple'ın da önümüzdeki yıl ilk ARM MacBook'u piyasaya süreceği söylentileri. Belki de 14 inç MacBook Pro, şirket içi ARM işlemcisi ile önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan tamamen yeni bir ürün olacaktı.

Apple'dan 14 inç MacBook Pro'yu mu bekliyorsunuz? Yoksa beklemekten bıktınız mı ve sadece bu ayın başlarında açıklanan yenilenmiş 13 inç modeli mi alacaksınız?