Söylentilere Göre Apple 3 Nisan'da iPhone 9'u Piyasaya Sürecek

Birkaç hafta önce detaylandırdığımız gibi, Apple'ın bir bahar medya etkinliği planlayabileceğini gösteren çok sayıda kanıt var. Şimdi, Alman iPhone söylentileri sitesi iPhone-Ticker'dan gelen bir rapor, Apple'ın Mart sonu için özel bir etkinlik planladığını gösteriyor.

Söylentilere Göre Apple 3 Nisan'da iPhone 9'u Piyasaya Sürecek

Raporda doğrudan Apple'la ilgili kaynaklar belirtiliyor ve etkinliğin “Mart sonunda gerçekleşeceği” belirtiliyor. Raporun önerdiği en olası tarih 31 Mart Salı. Oradan Apple'ın 3 Nisan Cuma günü iPhone 9'u (veya iPhone SE 2) piyasaya süreceği bildirildi.

Apple, geçtiğimiz yıllarda Mart ayında önemli notlar aldı. Geçen yıl Apple, 25 Mart Salı günü Apple News +, Apple Card ve Apple Arcade gibi Hizmetlerin tanıtımına adanmış bir etkinlik düzenledi. Apple, 2018'de 27 Mart Salı günü eğitim ve yeni iPad'lere odaklanan bir etkinlik düzenledi.

Apple bu yıl 31 Mart'ta bir medya etkinliği düzenliyorsa ve iPhone 9'u 3 Nisan'da yayınlıyorsa, iOS 13.4'ün aynı hafta içinde piyasaya sürülmesini bekleriz. iOS 13.4, iCloud Drive klasör paylaşımı, yeni Memoji etiketleri ve çok daha fazlası gibi yeni özellikler içerir.

Geçen ay spekülasyon yaptığımız gibi, Apple'ın bu yıl bir Mart açılış konuşmasına katılabileceği pek çok duyuru var. Söylentiler iPhone 9'a ek olarak, raporlar Apple'ın bu Mart için güncellenmiş bir iPad Pro ve AirTags olarak adlandırılan Çini benzeri öğe izleyiciler üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Bu arada Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın yeni bir kablosuz şarj pedi, üst düzey kulak üstü Bluetooth kulaklıkları ve bu yılın ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanan makas anahtarı tuşlarına sahip yeni MacBook'lara sahip olduğunu söyledi. Muhtemelen, bu duyurular bir Mart etkinliğinde yapılabilir.