THY Uygulaması için Apple Watch Güncellemesi

Türk Hava Yolları’nın resmi mobil uygulaması için sevindirici bir haber geldi. Kısa süre önce güncelleme alan güncellemenin, uygulamaya önemli işlevsel özellikler kazandırdığını gördük. Güncellemenin en çok dikkat çeken artısı ise Apple Watch akıllı saatleri için yapılan güncelleme oldu. Mobil biniş kartı özelliği ile güncellenen uygulama için Apple Watch desteği de açıklandı.

THY Uygulaması için Apple Watch Güncellemesi

THY Bileti Apple Watch ile Okutulabilecek

Bildiğiniz gibi birçok havayolu şirketi artık mobil biniş kartı sistemine geçmiş durumda. Bu hem kağıt kullanımını azaltıyor hem de kullanıcıların bilet almak için vakit kaybı yaşamasını engelliyor. Mobil biniş kartını alan kullanıcı, telefonunda QR kod ile uçağa giriş yapabiliyor. Uçağa giriş aşamasına kadar birkaç yerde bu biniş kartının gösterilmesi gerekiyor.

Türk Hava Yolları mobil uygulaması yeni güncelleme ile bu biniş kartının Apple Watch üzerinden kolaylıkla gösterilmesini sağladı. Artık THY biletleri için Apple Watch kullanılabilecek. Yeni güncelleme ile birlikte Apple Watch desteği geliştirildi. Böylece, cep telefonu çıkarmaya ya da bilet aramaya gerek kalmayacak.

Aynı zamanda güncelleme Business upgrade işlemini ana menüye taşıdı. PressReader uygulamasına direkt erişim özelliği de güncelleme ile birlikte eklendi. Biletleme akışını fazla bagaj alma opsiyonuyla pratikleştiren uygulama, 1.9.0 versiyonundaki taksit yapılamama sorununu da çözdü.

Yenilikler

  • Business upgrade işlemini ana menüye taşıyarak seyahat deneyiminizi kolaylaştırdık.
  • PressReader uygulamasına direkt erişim özelliğini ekledik.
  • Biletleme akışını fazla bagaj alma opsiyonuyla pratikleştirdik.
  • Mobil biniş kartı eklentisiyle Apple Watch desteğini geliştirdik.
  • 1.9.0 versiyonunda karşılaşılan taksit yapılamama durumu giderilmiştir.

Yeni güncellemeyi buradan indirebilirsiniz.