TikTok satışı: Microsoft çıktı, Oracle 'güvenilir ABD ortağı' olacak

TikTok satışının uzun süredir devam eden efsanesi, gerçek bir satış olmadan nihayet sona erebilir.

TikTok satışı: Microsoft çıktı, Oracle 'güvenilir ABD ortağı' olacak

Microsoft dün, bunun ABD şirketinin kendi seçimi olmadığını açıkça belirten bir açıklamada , yarışmanın dışında olduğunu doğruladı ...

ByteDance, bugün TikTok'un ABD operasyonlarını Microsoft'a satmayacaklarını bize bildirdi. Ulusal güvenlik çıkarlarını korurken, teklifimizin TikTok kullanıcıları için iyi olacağından eminiz. Bunu yapmak için, hizmetin güvenlik, gizlilik, çevrimiçi güvenlik ve dezenformasyonla mücadele için en yüksek standartları karşıladığından emin olmak için önemli değişiklikler yapardık ve bu ilkeleri Ağustos açıklamamızda netleştirdik. Bu önemli alanlarda hizmetin nasıl geliştiğini görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Microsoft'un ilk planladığı satın alma işlemi, geçen ayın sonunda, Çin hükümetinin kısa video platformunun bir ABD şirketine satışını potansiyel olarak yasaklayan yeni kurallar getirdiği zaman şüpheye düştü .

O zaman , ByteDance'in Beyaz Saray'la 'TikTok'un satışından kaçınmasına izin verebilecek seçenekleri' tartıştığına dair çok belirsiz bir CNBC raporu vardı.

Hafta sonu boyunca, Microsoft'a satışın algoritmalar olmadan devam edebileceği ve bu da onu çok daha az değerli bir satın alma haline getirebileceği önerildi - markayı ve kullanıcı tabanını hangi videoların kime önerildiğini belirleyen herhangi bir kod olmadan sağladı. .

Ancak bir Wall Street Journal raporu, Oracle'ın ABD TikTok ortağı olarak ilan edileceğini söylüyor.

Oracle, video paylaşım uygulaması TikTok'un ABD operasyonları için ihaleyi kazandı, konuya aşina olan insanlar, jeopolitik bir açmazın ortasında yakalanan bir sosyal medya hissini kurtarmak için yüksek profilli bir anlaşmada Microsoft'u yenerek kazandıklarını söyledi. .

Oracle, TikTok'un ABD'deki "güvenilir teknoloji ortağı" olarak duyurulacak ve anlaşmanın büyük olasılıkla doğrudan bir satış olarak yapılandırılmayacağını söylediler [...]

Oracle'ın anlaşmasının yapısı, algoritmaların transferini içerip içermediği de dahil olmak üzere hemen bilinmiyordu.

Oracle anlaşmasına aşina olan iki kişi, devralma yerine ortaklık demenin daha uygun olduğunu söyleyerek önemli varlıkların değiş tokuşu olmadığını öne sürdü.

Oracle en iyi kurumsal operasyonları ile tanınır; bu nedenle, dünyadaki en popüler tüketici platformlarından biriyle bir anlaşmanın erişimini genişletmenin bir yolu olduğunu düşünmektedir, ancak bu ortaklıktan nasıl yararlanacağı belirsizdir.