Twitter, iOS'ta Yeni Sesli Tweetleme Özelliğini Test Ediyor

Twitter yeni bir sesli tweetleme özelliği duyurdu. En son sesli tweet'ler özelliği şu anda sınırlı sayıda iOS kullanıcısı tarafından test ediliyor. Ses tweetleme özelliği, her tweet için 140 saniyeye kadar ses kaydetmenizi sağlar.

Twitter, iOS'ta Yeni Sesli Tweetleme Özelliğini Test Ediyor

Twitter, neler olduğu hakkında konuşacağınız yerdir. Yıllar geçtikçe fotoğraflar, videolar, gif'ler ve ekstra karakterler, konuşmalarınıza kendi yeteneklerinizi ve kişiliğinizi eklemenize izin verdi. Ancak bazen 280 karakter yeterli değildir ve çeviri sırasında bazı konuşma nüansları kaybolur. Bugün, Twitter'ı kullanma şeklimize (kendi sesiniz) daha insani bir dokunuş katacak yeni bir özelliği test ediyoruz.

Twitter sınırlı bir kullanıcı grubu için sesli tweetleri test ediyor, ancak herkes sesli tweetleri duyabiliyor. Sesli bir tweet oluşturmak oldukça kolay görünüyor. Yapmanız gereken tek şey “dalga boylu” yeni simgeye dokunmaktır ve profil fotoğrafınız alttaki bir kayıt düğmesiyle görünecektir. Düğmesine basarak kaydı başlatın.

140 saniyenin sınırını aştıktan sonra, Twitter otomatik olarak bir iş parçacığı oluşturur. Her tweet 140 saniyelik kayıt yapabilir. Bitti düğmesine dokunduğunuzda, sesli tweet'leriniz bir iplik şeklinde yüklenir. İOS kullanıcıları için sesli tweet'ler yeni bir pencerede açılır. Bu şekilde, cihazınızda başka şeyler yaparken tweet'leri dinlemeye devam edebilirsiniz.

Twitter, sesli tweet'lerin hem dinleyiciler hem de hikaye anlatıcıları için daha insani bir deneyim yaratmaya yardımcı olacağına inanıyor. Ayrıca, bir sesli tweet'in düşüncelerinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olması beklenir. Gazeteciler gibi profesyoneller öykülerini sıfırdan paylaşabilecekler. Kısa süre önce Twitter, Tweet'leri planlamanızı sağlayan yeni bir özellik de duyurdu.

Çevrimiçi olanların çoğu gibi, Twitter da trollerin hüküm sürdüğü ve çevrimiçi istismarların genellikle yaygın olduğu karanlık bir tarafa sahiptir. Platformda sesli tweet'leri denetlemek zor olabilir. Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, iOS'taki herkes önümüzdeki haftalarda sesli tweet'leri kullanabilmelidir.