Wild report suggests Apple is working on AirPods Pro Lite earbuds

Apple'ın ürün sürüm programları, esasen sezonu takip eden gece ve mevsimi takip eden gün kadar öngörülebilirdi, ancak çekirdek iPhone serisinin her sonbaharda yükseltilmesini beklemek güvenli olsa da, aylarca önceden tahmin etmek o kadar kolay değil.

Wild report suggests Apple is working on AirPods Pro Lite earbuds

Örneğin iPhone 9'un, iPhone 8'den iki buçuk yıl sonra çıkması bekleniyor ve yeni bir iPad Pro nesli 2018 sonbaharında piyasaya sürülen önceki üst düzey modellerin ayak izlerini takip edecek ve AirPods Pro, kablosuz şarj kutusuyla yenilenen "normal" AirPod'lardan sadece aylar sonra açıklandı.

En son Digitimes raporunun doğru olduğu kanıtlanırsa, son hissine büyük bir vurgu ile hepsi çok öngörülemez ve bazen oldukça kafa karıştırıcı. İlk bakışta, bu özellikle sulu değil, öncelikle Apple'ın Çin'in tüm mobil endüstrisini felç etmek ve küresel akıllı telefon pazarını büyük ölçüde etkilemekle tehdit eden devam eden koronavirüs salgını karşısında çeşitli cihazların üretimini çeşitlendirme ihtiyacına odaklanıyor.

Ancak daha sonra Digitimes (MacRumors aracılığıyla), "yeni nesil" iPad, Apple Watch ve iMac cihazlarının yanı sıra, Cupertino'nun "Tayvanlı iş ortaklarından" her zamankinden daha fazla yardımla "yeni nesil" iPad, Apple Watch ve iMac cihazlarının yanı sıra, habersiz ve daha önce duyulmamış bir üründen bahsediyor. tedarik zinciri. Bahsedilen ürünün, Apple tarafından hazırlanan bir şey için söylentiler arasında yer alan en şaşırtıcı tek isim olabileceği iddia edilen "AirPod Pro Lite" olarak adlandırılıyor.
Teknik özellikler hakkında kafa çizen bir rapor ışığı

Bu sadece kafa karıştırıcı bir takma ad değil, aynı zamanda şirketin ürün portföyünün büyük şemasında çok az anlam ifade eden veya hiç mantıklı olmayan bir ad. Sonuçta, Apple zaten bir çeşit "AirPod Pro Lite" satıyor. Yalnızca Lite gerçek kablosuz kulakiçi kulaklıklara yalnızca AirPods denir, kablosuz şarj kutusu dahil 199 $ ve standart (kablolu okuma) şarj kutusunun yanında 159 $ getirilir.

AirPods Pro genellikle bir çift olarak 249 $ olarak fiyatlandırıldığından, bu AirPods Pro Lite'ın perakende maliyetler açısından nerede sıkışabileceğini görmüyoruz. Elbette Apple, Pro olmayan AirPod'ları her zaman bırakabilir ve bunları bir Pro Lite modeliyle değiştirebilir. Aynı zamanda, Digitimes'in sadece Pro veya Lite markası olmayan mağazalara yöneltilen yaklaşan üçüncü nesil AirPods varyantından bahsetmesi mümkündür.

Her iki durumda da, Tayvanca yayın şu anda paylaşılacak özellikler, özellikler, fiyatlandırma veya kullanılabilirlik hakkında hiçbir bilgiye sahip değil, bu yüzden beklemek zorundayız ve ... Apple'ın AirPods gibi kıvrımlı bir ürün adı isteyip istemediğini merak edeceğiz Pro Lite.
Mevcut AirPods serisine dokunulmaz

Kırılmamış olanları düzeltmeye çalışmamanız gerektiğini söylüyorlar ve Apple'ın tamamen kırık olmayan AirPods ailesini elden geçirme niyetlerinden şüphelememizin bir başka nedeni de bu. Bu, 2019'da patlayan "ısıtılabilir" pazarına tamamen hakim oldu ve AirPods Pro, yılın sınırlı saatlerinde gün ışığını oldukça geç görmesine rağmen, küresel gönderilerinin 6 milyon adedi aştığı bildirildi.

Bu, Samsung'un tüm yıl boyunca hareket ettiği neredeyse gerçek kablosuz kulaklıklar ve şirketin sık sık Galaxy Buds promosyonlarını unutmayalım. Yani, hayır, AirPods Pro markasını sulandırmak ve AirPods listesini toplam karışıklık noktasının ötesine genişletmek pek mantıklı değil.

Tabii ki tartışmaya değer son bir teori var. Belki de Digitimes, bu AirPods varyantının adını boru hattında yanlış yazmış veya yanlış anlamıştır. Apple, ultra düşük maliyetli kopya kedilerin saldırısından kurtulmak için Pro olmayan bir çift bütçe dostu AirPods Lite kulaklıkları pişiriyorsa ne olacak? Bu çok Apple hareketine benzemiyor, ancak yine de 2018 sürümünden önce "uygun fiyatlı" iPhone XR yoktu.