Yeni AirPods aygıt yazılımı güncellemesi, iOS 14 beta kullanıcılarına mekansal ses ve otomatik cihaz geçişini getiriyor

Apple bugün AirPods ve AirPods Pro için yeni bir aygıt yazılımı yayınladı ve uzamsal ses ve otomatik aygıt değiştirme gibi yeni iOS 14 özelliklerini etkinleştirdi. Bugünün ürün yazılımı güncellemesi, AirPods ve AirPods Pro'yu 3A283 ürün yazılımına getiriyor.

Yeni AirPods aygıt yazılımı güncellemesi, iOS 14 beta kullanıcılarına mekansal ses ve otomatik cihaz geçişini getiriyor

Uzamsal ses özelliği AirPods Pro'ya özeldir ve geçişe AirPods Pro'nuz bağlandığında Kontrol Merkezi aracılığıyla erişilebilir. Denetim Merkezi'nde, ses seviyesi kaydırıcısına uzun basın ve uzamsal ses geçişini arayın. Ayrıca Ayarlar uygulamasının Bluetooth bölümünde uzamsal ses kontrolleri bulmalısınız.

Apple, "uzayın hemen hemen her yerinde sesleri çalmak ve sürükleyici bir ses deneyimi oluşturmak" için yönsel ses filtrelerini kullanan üç boyutlu sesin sürükleyici bir deneyim olduğunu söylüyor. Bu, başınızı çevirseniz veya cihazınızı hareket ettirseniz bile, surround kanalları tam olarak doğru noktaya yerleştirecektir. Bu nedenle, surround sesin genellikle AirPod'larda sağladığı sürükleyici deneyimi değiştirmek gibi bir şey.

İşte Apple AirPods Pro kullanıcıları için mekansal ses özelliğini:

Dinamik kafa izleme özelliğine sahip uzamsal ses, sinema deneyimini doğrudan AirPods Pro'nuza getirir.11 Yönlü ses filtreleri uygulayarak ve her kulağın aldığı frekansları ince bir şekilde ayarlayarak, uzamsal ses, sesleri uzayda hemen hemen her yere yerleştirebilir ve etkileyici bir surround ses deneyimi yaratır. AirPods Pro'nuzdaki ve iPhone'unuzdaki jiroskop ve ivmeölçeri kullanarak, uzamsal ses hem başınızın hem de cihazınızın hareketini izler, hareket verilerini karşılaştırır ve ardından ses alanını başınız gibi cihazınıza sabitlenecek şekilde yeniden eşler hareket eder.

Bugünün AirPods ürün yazılımı yükseltmesi, hem AirPods hem de AirPods Pro kullanıcıları tarafından kullanılabilen bir özellik olan otomatik cihaz değiştirme desteği de getiriyor. Bu işlevsellik, AirPod'larınızın aynı iCloud hesabıyla eşleştirilmiş iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Apple Watch'unuz arasında geçiş yapmasına olanak tanır.

Bu yeni özelliklerin her ikisinin de iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 veya macOS 11 Big Sur gerektirdiğini unutmayın. AirPods ürün yazılımı güncellemesi bugün kullanıma sunuluyor ve AirPod'larınızı iPhone veya iPad'inizle eşleştirerek, Ayarlar uygulamasını açarak, Bluetooth'u seçerek ve AirPods bağlantınızı arayarak sürümünüzü kontrol edebilirsiniz.