Yeni iPadOS Konsepti, iPad'de Çoklu Görevi Nasıl Düzeltebileceğini Gösteriyor

Apple, çoklu görev özelliklerinin bir iPad deneyiminin merkezinde olduğunu fark eder. Apple iPad'i tam teşekküllü bir bilgisayar olarak pazarladığı için çoklu görev özellikleri giderek daha önemli hale geliyor. Bununla birlikte, kullanıcılar genellikle iPad'deki karmaşık çoklu görev özelliklerinden şikayet ediyorlar.

Yeni iPadOS Konsepti, iPad'de Çoklu Görevi Nasıl Düzeltebileceğini Gösteriyor

İPadOS üzerinde çoklu görevler kendi niggles'leriyle birlikte gelir. Bir uygulamayı Bölünmüş Görünümde açtıktan sonra, uygulamayı yalnızca Dock'ta olan diğer uygulamalarla kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz uygulama dock'ta değilse, özellik tamamen işe yaramaz. Apple, Bölünmüş Görünüm özelliğini iOS 9'da bir iPad ile sundu. Daha önce bu özellik, kullanıcıların Bölünmüş Görünüm'de yüklü iki uygulamayı seçmesine izin verdi. Başka bir deyişle, en yeni iPadOS'daki çoklu görev özellikleri, daha önce sunulanlardan daha az kullanışlı (ve sezgisel) gibi görünüyor. Bunun gibi sınırlamalar iş akışımızı engeller.

Bir tasarım öğrencisi olan Tommy, Apple'ın iPad'deki çoklu görev özelliğini nasıl geliştirmesi gerektiği konusunda bir konsept oluşturdu. Twitter'da bu kavramın bir videosunu yayınladı. Her zaman erişilebilir bir iPad ana ekranı konseptin merkezinde yer alır. Gördüğünüz gibi, yan taraftan hızlıca kaydırmak ana ekranı etkinleştirir ve Bölünmüş Ekranda kullanmak istediğiniz herhangi birini seçebilirsiniz. Bir uygulamayı kapatmak için tek yapmanız gereken yukarı kaydırmaktır. Bu şekilde, Split View modunu kullanırken kullanıcılar Dock'taki uygulamalarla sınırlı kalmaz.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="es" dir="ltr">iPadOS multitasking concept <a href="https://t.co/wBmCrRBqWe">pic.twitter.com/wBmCrRBqWe</a></p>&mdash; tommy (@Rutherling) <a href="https://twitter.com/Rutherling/status/1232062925570891779?ref_src=twsrc%5Etfw">24 Şubat 2020</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
 

Konsept ayrıca ev göstergesinin yardımıyla hem uygulamaları hem de kontrol uygulamalarını nasıl hizalayabileceğinizi gösterir. Slide Over özelliğinin ne kadar iyi çalışacağından emin değiliz. Tüm bunlar söylendi ve yapıldı, konsept mükemmel bir şekilde bir araya getirildi ve büyük olasılıkla iPadOS'da çoklu görevle ilgili en büyük sorunlardan birini çözmeye yardımcı olacak.


Konsept hakkında ne düşünüyorsunuz? İPad'deki çoklu görev sorunlarını gidereceğini kabul ediyor musunuz?